Tánccal folytatódik a Trafó amerikai sorozata

Színpad

Először látogat Magyarországra a hónap másik tánc-csemegéje a tengeren túlról, Donna Uchizono és társulata. A japán születésű koreográfus 1990-ben, New Yorkban alapította meg csapatát, melynek fennállása óta célja a tánc erejének megmutatása és közvetítése. Ebben a folyamatban a koreográfia, a mozdulatok és a narratív rész szerves egységet alkotva teremtenek kapcsolatot a szívvel, az aggyal és a lélekkel. Uchizono következetesen és elkötelezetten dolgozik azon, hogy a kortárs művészet nyelvét megközelíthetőbbé tegye a közönség számára, és eközben az előadóművészet és a képzőművészet számára is elismerést vívjon ki. A magas színvonalú művészi munka érdekében ragaszkodik ahhoz, hogy az előadásaiba meghívott képzőművészek, színházi szakemberek vagy zeneszerzők már a darab születésének első pillanatától kezdve részt vegyenek a munkában. Előadásainak legkarakterisztikusabb jegye a színes, meglepetésekkel teli, érzelmekkel és szépséggel telített színpadi világ. Uchizono sokoldalúságát és a társművészetek iránti nyitottságát bizonyítja, hogy társrendezője és kurátora volt például a New York-i Knitting Factory-ban megvalósult ?Bread to Bone? című zene/tánc programsorozatnak.

Uchizono koreográfusi munkáját az első pillanattól kezdve elismeri és szereti a közönség az Egyesült Államokban éppúgy, mint Dél-Amerikában vagy Európában. Több fontos elismerés mellett Low című darabjáért 2002-ben megkapta a ?Bessie? díjat (The New York Dance and Performance Award), amivel a táncban kialakított egyedi formanyelvet jutalmazták.

A Butterflies from my Hand (2003) a ?feladás? vizsgálata. A tánc nyelvén keresztül kutatja, hogy személyes tapasztalatainkon keresztül hogyan érint bennünket az ellenállás, a veszteség, a hatalom és a bizonytalanság. A koreográfiában megjelenő merész gesztusok vagy törékeny mozdulatok mind provokatív kérdések: miként válhat a veszteség és a sebezhetőség lehetősége erővé és nyereséggé azután, hogy már mindent feladtunk? Uchizono ebben a munkájában is meglepő vizuális környezetet teremt, egy emocionálisan koncentrált, mégis világos szerkezetű világba vezetve a nézőt. Az előadást a szintén Bessie díjas Guy Garden zeneszerzővel, a designer Wendy Winterssel és Stan Pressnerrel hozta létre.

Koreográfus/Choreography: Donna Uchizono

Zeneszerző/Composer: Guy Garden

Jelmez/Costumes design: Wendy Winters

Fényterv/Light design: Stan Pressner

Támogatók/Supported by: Suitcase Found

Jegyinformáció kizárólag a jegypénztárban, a 215-1600 telefonszámon kérhető, 14h és 20h között, szombaton és vasárnap 17h és 20h között.