Táncfesztivál és Szent László Napok Győrben

Színpad

A VIII. Magyar Táncfesztivál több mint harminc produkciója közül idén sem maradhattak ki a hazai táncművészet oszlopos tagjai: a Magyar Nemzeti Balett, a Magyar Állami Népi Együttes, a Bozsik Yvett Társulat, Frenák Pál társulata, a Budapest Táncszínház, a Szegedi Kortárs Balett, a Győri Balett, a Közép-Európa Táncszínház. A klasszikusok mellett lesz hip-hop és Michael Jackson táncverseny, performance és néptánc, roma délután és kubai tánc show és persze utcabál, táncbál, tértánc is.

 
A Magyar Táncfesztivál idén szélesre tárta a kapuit a gyermekek és az amatőrök előtt. Fodor Zoltán Társulata, az Inversedance Kormos István Vackor kalandjai című darabját hozza Győrbe, a Forgószél, avagy a képzelet csodája a Győri Balett előadásában söpör végig a színpadon, de lesz Győrkőctoborzó is. 
 
A mustra különleges szellemét jelzi, hogy minden évben egy szokatlan helyszínnel lepik meg a látogatókat: idén a Hotel Rába City Center szobáira, folyosóira és teraszára esett a Győri Balett választása.
 
A VIII. Magyar Táncfesztivált kísérőprogramok teszik teljessé: Seregi László emlékkiállítás, nyílt konferencia a táncházmozgalomról, Boogie Woogie táncest, Burlesque ? Tánc Revü és Győri Nyári Tánckurzus színesíti a palettát.
 

A hétvégi Szent László Napok időutazásos fesztivál, amely a középkorba repíti a látogatókat. Középpontjában Szent László király áll, akinek a hermája (csontjai) a győri Bazilikában található. A Szent László Napok fő helyszínén, az Aranyparton lovagi táborok, gyalogos és lovas tornák, ügyességi játékok várják a közönséget, de lesz hagyományőrző íjászverseny, párbaj, vívó és ostor bemutató, botvívás és buzogánycsata, sőt kopjatörés is. A Lovagkirály ünnepén az ország hagyományőrző csapatainak részvételével elevenedik meg Szent László Király és a kun vitéz legendájának ütközete. A gyerekeket népi körhinta, interaktív hétfejű sárkány, Zabszalma koncert, tűzzsonglőrök és tűznyelők repítik a középkor rejtelmes világába.

 
Szent László király nevének napján a győri önkormányzat díszközgyűléssel tiszteleg a lovagkirály előtt, míg a püspökség évről évre szentmisével és körmenettel ünnepli szent királyunkat.