Boromisza Tibor a 20. századi magyar festészet egyik jelentős alakja, bár teljes életműve mind a mai napig nem nyert tudományos feldolgozást. A Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága ? Ferenczy Múzeum rendezésében a Magyar Festészet Napján a szentendrei MűvészetMalomban megnyíló Boromisza kiállításon több mint százötven műalkotást láthat a közönség magán és közgyűjteményekből, közöttük számos olyat is, amelyek több évtizedes rejtőzködés után most kerülnek először nyilvánosság elé. Az évek óta folyó kutatómunka egyik célja éppen az, hogy az életmű fehér foltjait ne csak informálisan, hanem a felkutatott műtárgyak segítségével is csökkenteni lehessen.
Az életmű rekonstruálását nagyban segíti az a tetemes mennyiségű dokumentációs anyag, amelyet a festő maga után hagyott. Írásai, tanulmányai, feljegyzései, naplói, levelezése, az évtizedeken keresztül összegyűjtött és rendszerezett, tőle és másoktól származó újságcikkek olyan mélységig adnak betekintést nemcsak az alkotásainak sorába, hanem a korszak művészeti közéletébe is, aminek köszönhetően értékes és új összefüggések kerülnek felszínre. A kiállítás ezért nagy teret szentel az időrendbe állított festői korszakok szokásosnál gazdagabb dokumentálásának, írott források, archív fotográfiák felhasználásával.
A kiállítás mind a festészeti, mind a dokumentációs anyaggal végigköveti az összes élethelyszínt, bemutatva a művész jelentős írói munkásságát is.
A tárlat 2013. február 6-ig látogatható.
(Forrás, fotó: Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága)