?A kultúra dialógus, a mű és a befogadó párbeszéde, ugyanakkor két tájegység, két város művészete is kommunikálhat egymással. A vándorkiállítás remek példa erre? ? mondta Halász János.
A Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége által szervezett vándorkiállítás a két világháború közötti korszakot hat kiemelt téma, a trianoni döntés, a műgyűjtés, kultusz és hivatalos művészet kapcsolata, a tudomány fejlődése, Klebelsberg kultúrpolitikája, a hivatalosan nem alkotó művészek, valamint a műpártolás és múzeumok tárgya köré csoportosítva mutatja be. A központi téma mellett a programban részt vevő városok helyi sajátosságokkal is kiegészítik a tárlatot. Szentendrén a vándorkiállítás törzsanyaga mellett a látogatók Eltérő enyészpontok címmel megtekinthetik a Barcsay Jenő és Vajda Lajos a két világháború között készült műveit.
A Székesfehérvárról 2013. augusztusában indult kiállítás Debrecen és Nyíregyháza után érkezett Szentendrére, ahonnan majd Pécsre, Szegedre és Szombathelyre vándorol tovább.
Az Egy korszak történelmi traumák között ? Kultúra és műpártolás 1920-1944 című tárlat április 21-ig látható a Művészetmalomban.