A pályázatot a legnagyobb nemzetközi ingatlanfejlesztési társaság (FIABCI) hazai tagozata, a FIABCI Magyarország és a Magyar Ingatlanszövetség közösen írta ki, a hazai beruházások népszerűsítése és megismertetése érdekében.
A Zsolnay Kulturális Negyedet a hazai ingatlanfejlesztési szakma prominens tagjaiból álló zsűri 27 versenyző közül találta a legalkalmasabbnak a Nívódíj elnyerésére. (Második helyen a tatai Platán Restaurant & Café, Platán Várárok Vendégház, harmadik helyen pedig a sopronbánfalvai Pálos?Karmelita kolostor végzett.)
?A Zsolnay Kulturális Negyed Közép-Európa legnagyobb barnamezős fejlesztése, ahol az értékek megőrzésével és a kor szelleme szerinti hasznosításával hazánk egyik legsokoldalúbb, építészetileg egységes, legvonzóbb kulturális terét sikerült létrehozni? ? olvasható a nyertes pályázat értékelésében.
A Baranyi?Csaba Kata, Herczeg László, Pintér Tamás János által tervezett, az Európai Unió és Pécs MJV Önkormányzata által finanszírozott, a Reneszánsz Kőfaragó Zrt.?Magyar Építő Zrt. alkotta Konzorcium kivitelezésében megvalósult, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. üzemeltetésében működő Zsolnay Kulturális Negyedet nem csak a szakmai zsűri, hanem a pályázók (versenytársak) is a legjobbnak látták, így az első díj mellett a beruházás a pályázók szavazatai alapján odaítélt különdíjat is elnyerte.
|
A FIABCI pályázatain az Európa Kulturális Fővárosa program beruházásai eddig is sikeresen szerepeltek:
- 2011-ben a Kodály Központ a szakmai zsűritől II. díjat kapott, illetve a koncertközpont elnyerte a pályázók által adományozható különdíjat is
- a nemzetközi FIABCI nívódíj pályázaton pedig szintén második helyet ért el középület kategóriában a Kodály Központ 2011-ben
Baranyi?Csaba Kata, Herczeg László és Pintér Tamás János tervezők munkáját idén ősszel több szakmai díjjal is elismerték, így 2012-ben elnyerték a Molnár Péter Díjat, a Szendrői Jenő Díjat, illetve a Média Építészeti Díja első helyezését is épület kategóriában.
(Forrás, fotó: Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft.)