Nem politizáló kiállítást terveznek, elsősorban a Csongrád megyei emberek áldozatvállalását helyezik majd előtérbe, azt a missziót, amely az országban akkor egyedülálló volt.
Mivel a forradalom kitörésétől elválaszthatatlan a megelőző negyedszázad, az 1965 és 1989 közötti időszak, amikor Nicolae Ceausescu irányította Romániát, ezért a tárlaton ezzel is foglalkoznak majd.
Az alföldi városban a felkelés december 17-i kirobbanásától kezdve élénk figyelemmel és nagy együttérzéssel követték az események alakulását. December 22-én Romániáért, Erdélyért címmel tartottak gyűjtést, az adományokkal pedig még aznap este segélykonvoj indult Arad érintésével az ostromlott Temesvárra.
A forradalomnak volt egy Csongrád megyei áldozata is a hódmezővásárhelyi Tóth Sándor személyében, akit a segélykonvoj egyik gépkocsijának vezetése közben érte a halálos lövés december 23-án az aradi újhíd felüljárójánál.
A Koszta Múzeum munkatársai május végéig várják azok jelentkezését, akik bármilyen munkát végeztek az 1989 decemberi események idején, segítve a helybéli magyarokat vagy románokat élelmiszer-adományokkal, vérszállítmányokkal vagy más módon.