A tavaly útjára indított, és a több mint 700 beküldött írással büszkélkedő pályázat idén közösségi játékokkal turbózza programját. Az ingyenesen letölthető Sighter alkalmazás újabb és újabb történetek megírására inspirálhatja a tollforgató pályázókat, akiknek nincs más dolguk, mint megkeresni az alkalmazás segítségével a budapesti Palotanegyedben elrejtett 12 szót. A 12 megtalált szó felhasználásával maximum 100 szavas, Budapestről szóló írásokat kell feljegyezni egy, a Lumen kávézóban átvehető illusztrált képeslapra, és szeptember 29-ig átadni azokat a szervezőknek, egy kávéért vagy üdítőért cserébe.
A 100 szóban Budapest pályázat másik idei újdonsága a közösségi történetírás. A városi játék során 10 játékos alkothat közösen egy történetet Budapestről. Minden játékos maximum 10 szót írhat a lapra, melyet az utolsó történetíró a Lumen Kávézóban adhat le személyesen vagy küldheti el a kávézó címére postai úton. A játék érdekessége, hogy a megírandó történetek lapjai véletlenszerűen jutnak el a játékosokhoz, hiszen a történetírók bárkinek átadhatják a stafétát. A közösségi történetek szintén szeptember 29-ig juttathatóak el a Lumen kávézóba, ahol a játékosok egy kávéra vagy üdítőre a Lumen vendégei.
A két játék a 100 szóban Budapest pályázat kiegészítő játékát képezi. A nyomtatványra írt történeteket a szervezők külön bírálják el, azok nem kerülnek be a hivatalos versenybe, de természetesen a legjobbakat a szervező Mindspace csapata ? támogatói segítségével ? kiállítja, illetve díjazza.
A pályázat a Budapesti Fesztivál és Turisztikai Központ támogatásával a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivállal közös programként valósul meg.
A Mindspace nonprofit szervezet, a városi játékok szakértője, a 100 szóban Budapest pályázathoz kapcsolódóan ? a tavalyi nagysikerű Smart City konferenciához hasonlóan ? október 9-ére nagyszabású konferenciát szervez, ahol a városi lét, a városi játékok, illetve a játékosítás témája áll majd a középpontban.
A 100 szóban Budapest történetíró pályázatát tavaly indította útjára a Mindspace. Arra kértek mindenkit, hogy írjanak Budapestről, meséljék el maximum száz szóban, milyen érzéseik, gondolataik vannak a várossal kapcsolatban. Egy kikötés volt és van: a történeteket maximum száz szóba kell sűríteni. A pályázatra idén szeptember 1-ig lehet beküldeni a pályaműveket a www.100szobanbudapest.hu oldalra, illetve a történeteket postai úton is elküldhetik a jelentkezők a Lumen Kávézó címére. A legjobbak pénznyereményben részesülnek, valamint műveiket kiállítják.