Tavaszi Fesztivál és környéke Szegeden

Egyéb

Bár kevesebb kiállítás nyílik az idei szegedi Tavaszi Fesztivál időtartama alatt, a város mégis bővelkedik néznivalóban, hiszen a hónap végéig még látogatható a Móra Múzeum Vasarely- és Rippl-Rónai-kiállítása, a Reök-palota szenzációsnak tekinthető Picasso-tárlata mellé pedig egy kuriózum bemutató is csatlakozik, tanzániai festők munkáival. Biztosan komoly oka van annak, hogy ezek a látványos programok - bár egymás közelében -, de a fesztiváltól függetlenül nyitottak meg, s a külső szemlélő valószínűleg nem is töpreng az effajta elszigetelődésen, de talán némi egyeztetéssel egymás rangját is emelhették volna a rendezvények.
Ami saját szervezés, az a szokásosnak mondható, szegedi fotográfusok képeit felvonultató Tavaszi Fotószalon, amelyet most az Olasz- és Román Kultúra Házának otthont adó Dugonics-téri épületben rendeznek meg. A képzőművészetet mai szegedi és hódmezővásárhelyi festők reprezentálják, tárlatuk a Gulácsy-teremben látható.
 
Az előadóművészetet kamaraprodukciók képviselik: Hobo a Ballada a senki fiáról című Faludy-estjével érkezik Szegedre 15-én, a következő héten pedig Berecz András mesemondó, továbbá Mikó István és Suha Kálmán (Folytassa Svejk!), Kéry Kitti (gyerekeknek szánt előadással) és Dunai Tamás (Szavakat fúvok) szórakoztatják majd a közönséget, valamennyien zenés produkcióval.
 
Az SZTE zeneművészeti kara Császár Zsuzsanna (zongora) és Sin Katalin (gordonka) kamara-muzsikálásával várja a komolyzene iránt érdeklődőket, a ragtime szerelmesei pedig a québeci születésű, Montreálban élő zongorista, Mimi Blais koncertjét élvezhetik a Korzó Zeneházban.
 
A fesztivál eseménye lesz a tavaly elhunyt kiváló basszista, Gregor József operaénekes életét és pályáját bemutató album könyvpremierje is, és valamelyest irodalminak tekinthető az a nyilvános beszélgetés is, ami "Író-borász találkozóként" hirdeti a két nemes terület művelőinek közös eszmecseréjét.