Az árverésen 222 olyan tételt árvereztek el, amelyeket Áder János volt köztársasági elnök és felesége, Herczegh Anita kapott ajándékba. A magyarországi ajándékok mellett érkeztek tárgyak egyebek mellett Kuvaitból, Új-Zélandról, az Egyesült Államokból, Albániából, Lengyelországból, Olaszországból, Vietnamból, Törökországból, Indonéziából vagy Mianmarból.
A legmagasabb áron, 950 ezer forintért a Dzsingisz kán táborát ábrázoló, márvány talapzatú aranyozott makett kelt el, amely Mongóliából származik. A második legdrágábban, 800 ezer forinton leütött tétel egy madár formájú, színes üvegszobor Finnországból.
Nagy érdeklődés övezte a tételeket, amelyek nagy része élénk licitemelkedés mellett cserélt gazdát: 40 ezer forintról 500 ezerre kúszott fel az ára a Mahmoud Farshchian festménye alapján készült kézi szövésű selyem perzsaszőnyegnek, míg a Türkmenisztánból való aranyozott ivókürt ára 55 ezer forintról emelkedett 480 ezerig.
A pécsi Zsolnay-gyár eozinmázas ivócsanakja (ivóedénye) 460 ezer forintért, egy lengyel szobrászművész hattyúpárt ábrázoló aranyozott bronzszobra pedig 400 ezer forintért kel el. Kicsivel többet, 420 ezer forintot fizettek a Kazahsztánból érkezett aranyozott réz íróasztali készletért.
A Regőczi Alapítvány az árverésen befolyt összeget az árván maradt gyerekek támogatására fordítja. A másfél éve működő alapítvány által támogatottak száma ma már meghaladja a 1300 főt.
A jótékonysági árverést az alapítvány nevét adó Regőczi István katolikus pap, egyházi író születésnapján tartották.
A jótékonysági tételek összkikiáltási ára 4,709 millió forint volt, az árverésen befolyt összeget a későbbiekben jelentik be.
A képen Dzsingisz kán tábora, aranyozott makett. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt