Több mint 2500 fiatal szerzett kutatói tapasztalatot a Corvinus egyetem vezette uniós projektben

Egyéb

Több mint 1800 egyetemi hallgató, doktorandusz és hétszáznál is több fiatal kutató kapott támogatást kutatásaihoz az Európai Unió, Magyarország és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával biztosított, 1,807 milliárd forintos, vissza nem térítendő EFOP-forrásból.

A sikeres pályázatoknak köszönhetően a nyertesek többek között kutatásokat végezhettek, publikációkat, esettanulmányokat adtak közre magyar és idegen nyelven, konferenciákon jutottak előadási lehetőséghez, ösztöndíjakban részesültek disszertációíráshoz, kutatásokhoz, prezentációs és tudománykommunikációs tréningeken vettek részt.

A Budapesti Corvinus Egyetem konzorciumvezetőként valósította meg az idén május 31-én zárult ötéves projektet három másik intézmény – a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem – közreműködésével.

Az uniós támogatású pályázat azt célozta, hogy a felsőoktatási társadalomtudományi tehetséggondozási rendszert fejlessze és a kutatói utánpótlást a doktori képzéseken keresztül segítse. Olyan egyetemistákat és oktatókat támogatott, akik magas képzettségükkel, teljesítményükkel eredményesen állják meg helyüket a nemzetközi versenyben és a munkaerőpiacon.

A projekt pénzügyi keretére 1831 diák, 724 fiatal kutató pályázott sikerrel. A támogatások révén 514 előadást tartottak tudományos konferenciákon, valamint 406 – ebből 189 idegen nyelvű – publikációt jelentettek meg.

A támogatásoknak köszönhetően 126 kutató az életpályájában szintet léphetett, magasabb beosztásba jutott. A projektben részt vevő fiatalok emellett többek között prezentációs, tudománykommunikációs és a könyvtári kutatómunkát segítő tréningeken vehettek részt, disszertációírásra, kutatásokra szóló ösztöndíjakra pályázhattak, megmérethették kreatív ötleteiket, esettanulmány-versenyen indulhattak. A projekt forrásából 34 rendezvényt is tartottak a kutatói életpálya népszerűsítésére.

A projektről bővebb információ a fiatalkutato.uni-corvinus.hu oldalon olvasható.

Fotó forrása: Shutterstock