A nagyrészt Anna Frank naplójának közléseire támaszkodó képregény elkészítésével az alapítvány elsődleges célja, hogy az Amszterdamban kiadott füzetek révén a fiatalabb korosztályok számára könnyebben elérhetővé és befogadhatóvá váljék a tragikus sorsú zsidó leány története.
A 14 év feletti diákoknak szóló, mintegy 160 oldalas munkát egy amerikai szerzőpáros, Ernie Colón és Sid Jacobson írta és rajzolta. A képregény először holland nyelven jelenik meg, novembertől azonban már németül is olvasható lesz, s a közeljövőben vélhetően ? Anna Frank világszerte ismert naplójához hasonlóan ? számos további nyelvre is lefordítják majd.
Az alapítvány tagjai azért határozták el magukat erre a kissé szokatlan vállalkozásra, mert úgy vélik, ezáltal sikeresebben tudnak alkalmazkodni a kiválasztott célközönség, a 14 év feletti ifjúság megváltozott olvasási szokásaihoz és igényeihez. "Hiszen napjainkban is fontos, hogy a fiatalok együttérzést tanúsítsanak a 15 évesen a bergen-belseni koncentrációs táborban meghalt leány sorsa iránt, és felelősséggel gondolkozzanak a múltról."