(MTI) - Almási Tamás az 1980-as Ballagás című munkája után 27 évvel újra játékfilmet forgat, amely a vidék rendszerváltásáról szól. A forgatás 35 napig tart Abaújváron és térségében, a Fáy-kastélyban, Telkibányán, Göncön, Sátoraljaújhelyen, a Bodrog folyónál és Szegilong környékén. A film forgatókönyvét Halász Margittal közösen a rendező írta.
A főbb szerepekben Franco Nero mellett az ugyancsak olasz Vittorio Marsigliát és Antonio Grossót, a magyar művészek közül Nyakó Julit, Egyed Attilát, Gyabronka Józsefet, Szirtes Ágit, Fehér Annát, Monori Lilit, Vajdai Vilmost, Gáspár Tibort, Szűcs Nellit, Trill Zsoltot és Nádasi Erikát láthatják majd a nézők. A bemutatót előreláthatólag a jövő évi filmszemlén tartják.
A történet szerint néhány évvel a vasfüggöny leomlása után az elmaradott kelet-magyarországi településre is megérkeztek az első nyugati vállalkozók. Az emberek boldog kíváncsisággal fogadják Gerardót, az olasz cipőgyárost. A férfi hamarosan megnyitja a kultúrházból átalakított üzemet, ahol a falusi asszonyok imádnak dolgozni. Gerardót megsiratják, amikor mennie kell egy új országba újabb üzemet alapítani. Helyét Mario veszi át, akit már csak a profit érdekel. A nők mégis imádják az elegáns és megközelíthetetlen olaszt, gondolkodás nélkül hajtják végre minden utasítását.
A falu élete felpezsdül, a nők egyik napról a másikra évszázados erkölcsi normákat rúgnak fel. A film női főszereplője, Vera beleszeret Marióba, azonban félreérti a helyzetet: azt hiszi, hogy a férfi magával viszi Olaszországba. Amikor kiderül az igazság, a kisemmizett nő leszúrja a férfit.