Az október 16-i Múzeum+ programon elsők között ismerhetik meg az érdeklődők a frissen megnyílt A Galimbertik című időszaki tárlatot, Galimberti Sándor és felesége, Dénes Valéria életmű-kiállítását. A Galimberti házaspár a 20. századi modern magyar festészet meghatározó szereplője volt, a tárlaton szenzációs felfedezéseket, valamint korábban sosem látott remekműveket láthatnak az érdeklődők. A kiállítás Galimberti Sándor és Dénes Valéria munkásságának eddigi legteljesebb bemutatása.
A Múzeum+ eseményen ezúttal is sokszínű programmal készül a múzeum. A Galimbertik című kiállítás kurátora, Barki Gergely művészettörténész az előadásán betekintést nyújt a kettős életműkutatás kulisszái mögé, amelynek során a résztvevők megismerhetik a bűnügyi nyomozásokhoz hasonló, izgalmas szakmai munkát, valamint a két életmű legfontosabb alkotásait. Juhász Anna irodalmár 20.00 órakor kezdődő rendhagyó tárlatvezetésén nem csupán Galimberti Sándor és Dénes Valéria festői pályáját ismerhetik meg, hanem egy különleges irodalmi sétán is részt vehetnek.
Az egész estés tárlatvezetések a Galimberti házaspár kortársaira összpontosítanak. Hegedűs Alexandra képzőművész tárlatvezetésein Henri Matisse magyar művészekre gyakorolt hatását ismerhetik meg, Sepsey Zsófia művészettörténész pedig a francia fővárosban kalauzolja az érdeklődőket az 1800 utáni Nemzetközi Gyűjtemény remekművei között.
A 19. századi gyűjteményben Molnár Brigitta művészettörténész Szinyei Merse Pál Lila ruhás nő című remekművét mutatja be. A tárlatvezetés során kiderül, hogy kit ábrázol az egyik legismertebb, 150 évvel ezelőtt, 1874-ben született magyar festmény, és mi a jelentősége a Szinyei-életműben.
Az élő zenét Turcsányi Janka és Gábor-Nagy Nóra zongoraművészek biztosítják egy négykezes zongorakoncerten, 19.00 és 21.00 óra között pedig a Galimbertik festményeiből merítve készíthetnek vászontáskát a látogatók.