Az Imola-székházban látható tárlat anyaga vértanúságot szenvedett vagy börtönben sínylődött papok és szerzetesek életébe, vallásmentő tevékenységébe nyújt bepillantást. Címe arra utal, hogy a belügy a papokat számon tartotta, a börtönben pedig azonosítási számuk volt a raboknak, "de arra is, hogy vértanúinkat, hőseinket nekünk sem szabad elfelejtenünk, vagyis számon kell tartanunk őket" - olvasható a Ferences Sajtóközpont közleményében.
Tájékoztatásuk szerint a kiállításon látható Brenner János, Kenyeres Lajos és más vértanúk emlékei mellett például Kuklay Antal stencilező gépe, amellyel a kispapok 1956-ban kiadványaikat sokszorosították, vagy Rédly Elemér poggyásza, amelyet kiszabadulása után csomagolt össze és mindig kéznél tartott, mert számítani lehetett arra, hogy hamarosan újra lecsukják.
A közlemény szerint több ferences vértanú, így Kiss Szaléz és Károlyi Bernát életét felidéző tárgyak is helyet kaptak a tárlaton, amelynek talán legértékesebb része szintén a ferencesekhez kötődik: az érdeklődők láthatják Zadravetz István ferences püspöknek a börtönben használt miseeszközeit, valamint a hatvanas években általa végzett titkos papszentelések kellékeit.
Az egri tárlat októberig látogatható, de a tervek szerint vándorkiállítás formájában az anyag egy részét máshol is bemutatják majd.