Üzenet - szénnel és grafittal

Egyéb

Szoros kapcsolat fűzi a szentendrei művészeti élethez Sz. Varga Ágnest, anyai ágon ugyanis régi szentendrei családból származik, 1970-ben pedig édesapja vitte el a Dunaparti Művelődési Ház képzőművészeti szakkörébe. ?A Művelődési Ház akkori vezetője, Pirk János szárnyai alatt kezdtem a művészeti pályafutásomat, többekkel együtt, akik mára a hazai kortárs képzőművészeti élet jeles tagjaivá váltak? ? mesélte a művész.

Az Üzenet című kiállításra 34, az elmúlt hat évben készített munkát válogatott kurátorként a MANK Nonprofit Kft. kezelésében álló Szentendrei Régi Művésztelepen alkotó Bereznai Péter képzőművész. Az említett esztendőkben a szenet és a grafitot választotta kifejezőeszközéül Sz. Varga Ágnes, melyeket hol külön-külön, hol vegyes technikával alkalmazott általában papíron, de előfordult, hogy vásznon is.

?Szeretem a szén mély, bársonyos feketéjét és a grafit ezüstösen csillogó titokzatosságát. A munkáimon a sötét terek mellett mindig fontos szerepet kapnak a fehér fények, ezek a szeretet, a hit és a reménység üzenetét közvetítik? ? árulta el a művész. Nagyon fontos számára, hogy munkái emberközeli, egyszerű és tiszta megfogalmazásban forduljanak azokhoz a befogadó nézőkhöz, akik a mélységekben és a magasságokban vagy akár a köztes térben létező és megbúvó lelki és szellemi kapcsolatrendszereket, káoszmentes csendtereket szeretnék felfedezni.

Sz. Varga Ágnes ritkán jelenik meg önállóan ? többnyire csoportos hazai és külföldi kiállításokon vesz részt ?, éppen ezért különleges a szentendrei MANK Galériában rendezett kiállítása. ?Ez a mostani lehetőség különösen fontos számomra, mert nagyon szerettem volna már itthon, Szentendrén is bemutatni legújabb képeimet. Köszönet és hála mindazoknak, akik segítettek a kiállítás létrehozásában.?


sz._varga_agnes_portre_600x450.png
Sz. Varga Ágnes

Sz. Varga Ágnes

Festő, grafikus, 1970 és 1977 között Szentendre város képzőművészeti szakkörében képezte magát, 1974 és 1978 között pedig a budapesti Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola dekoratív festő szakán tanult. Mestere Pirk János és ifj. Benedek Jenő volt. Szentendrén él. Tagja a Szentendrei Grafikai Műhelynek, 1998-tól a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének és a KAPOS ART Képző- és Iparművészeti Egyesületnek, 2000-től a Vajda Lajos Stúdiónak, valamint 2003-tól a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének. Az Érdi Művésztelep alapító tagja. A művész 2002-ben szerepelt a Műcsarnokban, a Vajda Lajos Stúdió jubileumi kiállításán. Műveit a barcsi Dráva Múzeum és a sárospataki Rákóczi Múzeum őrzi.

A kiállítás 2018. augusztus 17-ig tekinthető meg hétfőtől péntekig 9 és 17 óra között, hétvégén 10 és 17 óra között.