A két helyszín között a Dunán hajón átkelve rendezték meg a programot. Beszédet mondott az alapítvány elnöke, Horváth János országgyűlési képviselő, Ráday Mihály Kossuth- és Europa Nostra díjas városvédő, L. Simon László, a Parlament kulturális bizottságának és a Nemzeti Kulturális Alapnak az elnöke és Sárvári Miklós, a kanadai-magyar kereskedelmi kamara elnöke ? közölte a Budapest Világörökségéért Alapítvány.
Szvorák Kati népdalénekes a Dunáról énekelt, Papp János színművész Határ Győző Angliában élt kiváló költőnknek az alapítvány munkája kapcsán írt Világörökség című versét mondta el, és Sarantis Manzourakis buzukiművész görög népzenét adott elő a száz éve elhunyt Hieronymi Károly, a rakpartok pesti görög származású tervezője tiszteletére.
Az árvédelmet, kereskedést, hajózást, városfejlesztést egyaránt szolgáló rakparti kőfalak, lépcsősorok és rámpák változatos rendszere, erőteljes és elegáns megformálása, nemes kőanyagai nemcsak önértékükért és mint a világörökségi panoráma nagyszerű alapvonala érdemelnek figyelmet, hanem azért is, mert a dunai partvédmű kiépítése volt az első látható városépítészeti gesztus, amely 1871-74 között (tehát jórészt már a hivatalos városegyesítés 1873-as dátuma előtt) több kilométer hosszban, egységes, szimmetrikus rendben egy várossá foglalta egybe Pestet és Budát.