Az új falfestmény a fokozottan védett Molnár János barlang vizuális elemeiből építkezik, annak rejtőzködő természeti kincseit és víz alatti fantáziavilágát jeleníti meg.
A munkálatok öt héten keresztül tartottak, ezalatt 330 liter festéket használtak fel a Színes Város Csoport művészei és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatói. A tervezőcsapat tagja volt Kérdy Zsófia, Pilbák Petra, Pittmann Glória és Szabó Marci.
A Molnár János barlang a II. kerületben, a Budai-hegységben, a Duna–Ipoly Nemzeti Parkban található. Magyarország víz alatt lévő legnagyobb barlangja, valamint a Budai-hegység és a főváros egyetlen, jelentős hosszban feltárt aktív hévizes barlangja.
A MOME és a Színes Város Csoport 2018-ban indított együttműködésében először a Bertalan Lajos utca 16. szám alatt jött létre a Kócsag című falfestmény.
Idén a Nemzeti Kulturális Alap Összművészeti Programok Kollégiuma támogatta a MOME Média Intézetének kurzusát, amelyen 22 hallgató és 3 oktató vett részt. A Frankel Leó úti épületet a kurzus hallgatói terjesztették elő a projektre, amelynek célja egy tűzfallal rendelkező, műemléki védelem alatt álló épület megújítása, újragondolása volt.
A kiválasztott épületre több vizuális projektterv készült, ezeket szakmai zsűri bírálta el: Budapest Főváros Kormányhivatalának építésügyi és örökségvédelmi főosztályának szakemberei, a kerület főépítésze, valamint a MOME tanárai.
Fotók: MTI/Lakatos Péter