Pataki András elmondta, hogy a tematikával reflektálni szeretnének a soproniságra és a hűségre, ugyanakkor a szeptemberben Budapesten megrendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus is megjelenik benne.
Összesen 14 darabbal készülnek, amelyből felnőtt bérletben négy nagyszínházi, egy balett- és egy kamaraszínházi előadás lesz. Bemutatják Katona Imre Szent Ferencről szóló misztériumjátékát, az Isten komédiását Pataki András rendezésében. Radó Denise rendezi majd Ábrahám Pál Bál a Savoyban című revüoperettjét. Fred Ebb, Bob Fosse és John Kander Chicago című musicaljét Eperjes Károly viszi színpadra, Németh László Széchenyi című történelmi drámáját pedig Csiszár rendezi.
A soproni népszavazás centenáriumának emlékére Demcsák Ottó rendezésében mutatja be a Sopron Balett a Somogyváry Gyula És mégis élünk című regényéből készült táncművet. A Rongyos Gárda harcairól és a soproni népszavazásról szóló darabban elsősorban személyes sorsokat és traumákat szeretnék bemutatni.
A Zentai Magyar Kamaraszínház és a marosvásárhelyi Spectrum Színház közreműködésével Hubay Miklós Római karnevál című színpadi játékát kamaraszínházi előadáson játsszák, amelyet Pataki András fog rendezni.
Az iskolás korú gyerekek az Isten komédiása, A padlás, A fehérlófia, A Rézerdő lakói, A három aranygűrű az És mégis élünk, a Széchenyi és a Chicago mellett Carlo Goldoni Mirandolina című komédiáját is láthatják, a fórumszínházi előadások közül pedig választhatják Szókratész védőbeszédét Ács Tamás előadásában, vagy Mikó István rendezésében a Bolond Shakespeare című darabot.
Az óvodásoknak szóló bérlet A három aranygyűrű és A Rézerdő lakói mellett Valentyin Katajev és Alekszej Batrakov Hétszínvirág című mesés táncjátékát is tartalmazza.
Kiemelt fotó: Hétszínvirág/Pluzsik Tamás