Luna Vedler.jpg

A legígéretesebb fiatal színésznek járó díjat nyerte el Velencében Enyedi Ildikó filmjének szereplője

A legígéretesebb fiatal, feltörekvő színésznek járó Marcello Mastroianni-díjat nyerte el a 82. Velencei Filmfesztiválon Enyedi Ildikó Csendes barát című filmjének szereplője, Luna Wedler svájci színésznő.

A szombat esti zárógálán Luna Wedler Enyedi Ildikónak is megköszönte a díjat, hozzátéve, hogy nagy megtiszteltetés volt vele dolgozni. „Hihetetlen nő vagy, inspirálsz engem nőként és rendezőként is” – fogalmazott. A Nemzeti Filmintézet (NFI) szombat esti közleményében azt írták, Luna Wedler 1999-ben született Zürichben, majd az Amatőr tinik című filmben debütált 2015-ben.

2018-ban a zürichi filmszínésziskolában szerzett diplomát és ugyanabban az évben a Berlinálén elnyerte a European Shooting Star-díjat. A tájékoztatás szerint a Netflix 2020-as Biohackerek című sorozatának főszerepével tett szert népszerűségre. Enyedi Ildikóval immár másodszor dolgozott együtt, hisz korábban már játszott A feleségem története című alkotásban is. A Csendes barátról itt írtunk kritikát.

Ez is érdekelheti

Hírmozaik – november 30.

Új előzetest kapott a Csendes barát, először lehet bitcoinnal fizetni Magyarországon egy aukción, tisztújító gyűlést tartott a Magyar Írószövetség – napi hírösszefoglalónk.

FIPRESCI 100 életműdíjat kap Enyedi Ildikó

Dél-Amerikába is megérkezik Enyedi Ildikó új filmje. A 30. Klímacsúcstalálkozón, az Amazonasnál vetítik le a Csendes barátot. A Nemzetközi Filmkritikusok Szövetsége, a FIPRESCI a 46. Kairói Nemzetközi Filmfesztiválon életműdíjjal ismeri el az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt rendező munkásságát.

Enyedi Ildikó Balázs Béla-díjas filmrendező 70 éves

Ma hetvenéves Enyedi Ildikó Arany Medve- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, érdemes művész.

November 15-én történt

„Ha valaki sokat ír, az önmagában nem jelent semmit. Se rosszat, se jót. Gyorsan is lehet olyat írni, ami maradandó. A könyvtárak pedig tele vannak lassan írt rossz könyvekkel” – állapította meg a 2024. november 15-én elhunyt író, műfordító, eszperantista, Nemere István, akinek több mint nyolcszáz könyve jelent meg, és ezzel ő lett a világ legtöbb művet jegyző írója.