A színház nem elválaszt, hanem összeköt – hangsúlyozza a Magyar Színházi Társaság

Kultpol

Közleményt adott ki a színházi világnap alkalmából a Magyar Színházi Társaság. A szervezet üzenetének központjában az áll, hogy a színháznak újjá kell teremtenie a párbeszéd lehetőségét.

Százhúsz éves a kecskeméti Katona József Színház

Kecskemét, 2016. október 14.

A színpad és a nézőtér a 120 éves kecskeméti Katona József Színházban 2016. október 14-én. A millenniumi ünnepségekhez kapcsolódóan 1896. október 14-én avatták fel a város színházát, mely a bécsi Fellner és Helmer építészeti iroda tervei alapján épült. Az épület eklektikus stílusú, neobarokk díszítőelemekkel, melyek nagyrészt Hausbeitner Henrik osztrák szobrász munkái. A színház 1916. november 11-én vette fel Katona József nevét.

Készítette: Ujvári Sándor
Tulajdonos: MTI/MTVA
Fájlnév: AD__US201610140009
A színpad és a nézőtér a Kecskeméti Katona József Színházban 2016. október 14-én. Fotó: Ujvári Sándor / MTI

A közleményben hangsúlyozzák, hogy a szervezet „mindent meg fog tenni a szakmaiatlan döntések miatt, illetve az egzisztenciálisan, morálisan méltatlan helyzetbe került kollégákért, a magyarországi színészek, alkotók, a színházban dolgozók anyagi és erkölcsi elismertetéséért, az igazság helyreállításáért”.

Felszólal a gyűlöletkeltés minden formája ellen is, amely „megbélyegez, az emberi méltóság ellen vét, kiszorít és kisemmiz, egymás ellen fordít, uszít, korlátoz, semmibe vesz”.

A nyilvános üzenetben tisztelegnek a magyarországi színészek, az alkotók, a színházi dolgozók és a közönség előtt is.

„A színháznak rendkívüli ereje van, arra emlékeztet bennünket, hogy nem vagyunk egyedül és nem hagyjuk magunkat megosztani, s vannak értékek, amelyekre nem lehet árcédulát rakni” – zárul a színházművészeti egyesülés közleménye.