A Látható láthatatlan című kiállítás kurátora, Berentés Ágnes 2022-ben nyerte el a japán FUJIFILM GFX Challenge Grant Program egyik regionális ösztöndíját, mely program keretében sok bányabeli és barlangi fotót készített ibolyántúli fényben. Az ő fotóiból nyílik meg április 10-én az MNMKK Magyar Természettudományi Múzeum legújabb, egészen különleges hangulatú időszaki tárlata.
A miskolci Herman Ottó Múzeumból érkező kiállítás UV-fotói világító tablókon jelennek meg, sötét térben, azt a hatást keltve, mint amikor természetes közegükben világítanak az ásványok. A képek hazai bányákban és barlangokban készültek, azonban olyan módon mutatják meg ezeket a helyeket, ahogy eddig egész biztos nem láthattuk. Az ibolyán túli megvilágításban a szürke falak ásványai a szivárvány színeiben ragyognak fel, vagy csillagos égboltként ragyognak. Néhány fotón láthatunk majd szintén fluoreszkáló élőlényeket (denevéreket, gombákat) is. A tárlat kiegészült néhány, eddig nem bemutatott képpel a világ leghíresebb UV-aktív ásványokat tömörítő bányájában, az amerikai Sterling Hillben készült fotóval is.
A kiállítás részét képezi egy rövid kisfilm is, amely Berentés Ágnest és barlangi fotós munkásságát mutatja be, egy érintőképernyős monitor, melyen egymás mellett láthatjuk a normál és az ibolyántúli fényben készült képeket, valamint 26 darab fluoreszkáló ásvány is.