Minden nő tudja és minden férfi sejti, hogy a fodrászüzletben a frizura csaknem mellékes dolog: legalábbis nem kizárólag praktikus okokból járnak oda a hölgyek. Ezeknek az akár régi, besárgult csipkefüggönyös, akár a legújabb dizájn szerint épült helyiségeknek komoly szerepük van a női lélek fejlődésében, megújulásában, épülésében, rehabilitálásában.

Hétköznapi pletykák, isteni receptek, háztartási praktikák cserélnek gazdát; ugyanakkor élettörténetek, nehéz sorsok, mélyen őrzött titkok is napvilágot látnak a hajszárítók zúgása, a burák melege alatt. Hat hölgy Oscar-díjas története egy fodrászüzletben, a Ruszt József Stúdió színpadán.

Hogy mit szimbolizálnak az Acélmagnóliák, arról maga a rendező, Cseke Péter így fogalmazott: ?A hölgyekre általában azt mondjuk: gyengébb nem. Virágszálak? Ám ezek a virágszálak hihetetlenül nagy terheket képesek cipelni a vállukon. Olyan terheket, amelyekbe sok férfi valószínűleg beleroppanna. Mindig tisztelettel figyeltem, hogy a környezetemben élő hölgyek, édesanyám, nagymamám, feleségem, lányaim milyen heroikus erőfeszítésekre képesek. A gyengébb nem valójában hihetetlenül erős. Akár az acél.?

Mint az kiderül, nőkből nem lesz hiány a színpadon. A rendező feladatának érezte, hogy górcső alá vegye Robert Harling világhírű művét.

?Mindig érdekeltek azok a színművek, amelyekben élettel teli, érdekes, izgalmas karakterekkel találkozhatunk. Az Acélmagnóliák ilyen darab. Mind a hat szerep főszerep, s mint ilyen, nagyszerű lehetőséget kínál hat kiváló színésznőnek. Igazgatóként ezt fontos szempontnak tartottam a darabválasztásnál. Ráadásul világhírű műről van szó, amely humorral és sok-sok érzelemmel beszél a női lélekről. Tökéletes választás, ha a nézők szórakozni szeretnének, de akkor is teli találat, ha ennél egy kicsit többre vágynak. Robert Harling szépen és emberien beszél például arról a felelősségről, amelyet a férfi-nő, szülő-gyerek kapcsolatban megélünk. Miért csak akkor kezdünk gondolkodni, amikor már megtörtént a baj? Miért kell elmenni a falig? Miért nem tudunk megállni anélkül, hogy betörnénk a fejünket? Mélyen emberi kérdések sorát találjuk ennek a szellemes, érdekes, vonzó történetnek a mélyén.?

Csapó Virág, Domján-Edit díjas színésznő, Emily bőrébe bújva tűnik fel a színpadon. Arról, hogy milyen Emily karaktere, így vélekedett a színésznő: ?Nagyon határozott és tudatos nő. Két lábbal áll a földön. Igyekszik belelátni és beleszólni minden olyan dologba, ami a családjával és a környezetével kapcsolatos?.