A 765 ezer fontból gazdálkodó kutatók az adatgyűjés után közös katalógusban tanulmányozhatják az 500 és 1300 között Angliában élet emberek mindennapi ruhadarabjait.
Az interaktív katalógus elkészítéséhez felhasználnak minden, a Brit-szigeteken a középkorból fennmaradt forrást: a régészeti leletektől a rúnákon át egészen a krónikákig mindenben megkeresik az egykori öltözködésre vonatkozó információkat. Így a készülő adattárban nem csak a ruhák, hanem azok névváltozatai és változásai is megjelennek majd.
Az összehasonlításon túl pedig feltárulnak a ruhák anyagait szállító kereskedők útvonalai, a középkori szabók műhelytitkai, és a látogatók illusztrációkon követhetik az egykori divatdiktátorok excentrikus ötleteinek történetét is.
A kutatók azt remélik, hogy ezáltal sikerül végre kideríteniük az emberiség egyik legősibb festékanyagának, a karmazsinnak a történetét is. A projekt a szervezők szerint a hétköznapi emberek számára is tanulságos lehet, hiszen egyenes kapcsolatot biztosít múltjuk felé: így megérthető lesz majd, hogy honnan származnak és miként alakultak ki a ma is hordott ruhadarabok.