Akinek a romok a vásznai

Egyéb

I_slow_trafo_homlokzat
A győztes terv

Megszülettek a győztesei a Trafó homlokzatfestési kreatív pályázatának, amelyet az intézmény tavaly ősszel az Élesztővel és a Színes Város Csoporttal összefogva hirdetett meg, hogy színesebbé tegye a Trafót és Ferencvárost. Az első fordulóban a szervezők, a szakmai zsűri döntése alapján nem hirdettek nyertest, a második forduló viszont sikeresnek bizonyult. Az első helyezett Slow a pályázatra készült alkotásában a régebbi műveiből indult ki. ?Úgy láttam, hogy az eddigi munkáim nagyon jól együtt tudnának működni ezzel a felülettel. Az alapgondolat az volt, hogy az elszálló formák, madarak húzzák a Trafó betűit?? fejtette ki a street art művész, aki jól tud azonosulni az intézmény szellemiségével és művészeti programjával, ezért is tudta megihletni a Trafó homlokzata.

?A street art és a kiállítótermi művészet is érdekel, ezt a kettő szeretném kombinálni. Eddig két tárlatom volt, az egyiknek a Három Hét Galéria, a másiknak a Sirály adott helyet, és elsősorban az utcai munkáimról készült fotókat állítottam ki? ? mondta el a Slow művésznevet viselő alkotó, aki ?civilben? sem szakad el a művészettől, hiszen grafikával foglalkozik. Emellett az ő nevéhez fűződik a MaDok programban a Néprajzi Múzeum támogatásával elkészült dokumentumfilm, amely a 2009-2010 között alkotó street artosokat mutatja be.

Elmondása szerint az utcai képzőművészet nem feltétlenül jelent rongálást, ahogy azt sokan hiszik: a helyszín megfelelő kiválasztásával például elkerülhetőek a konfliktusok. ?Én mindig elhagyatott, nem használt helyeket, romokat keresek szabad felületként, és ez idáig még nem is volt összetűzésem. Előfordult, hogy valaki odajött, és megkérdezte, mit csinálok, de amikor elmagyaráztam, hogy miért és mit rajzolok, rögtön megértette? ? jegyezte meg.

Az alkotás folyamatáról elmondta: általában elsőre meglátja a formát a szabad felületben, majd ettől elrugaszkodva készít el több vázlatot, ötletet, míg végül rendszerint visszatér az eredeti elképzeléshez.  Slow bevallotta: Budapestet járva több olyan üres fallal találkozik, amely elindítja a fantáziáját. Egész gyűjteménye van ezekről, bár tudja, a kiválasztott helyekre álmodott művek nagy része sohasem készülhet el.

Slow blogjai itt érhetőek el: slowmade.blogspot.com, fotolog.com/slowmade.