Bár Rabindranath Tagore költői munkássága népszerűnek számított Magyarországon – Babits Mihály is fordította –, mégis kevesen tudják róla, hogy termékeny zeneszerző is volt Rabindra Sangeet néven. Hozzávetőleg 2230 dala szinte műfajt teremtett és közkedveltté vált Indiában, elősorban Nyugat-Bengál és Banglades területén.
Tagore költészetére mély hatást gyakoroltak szülőföldjének bául dalai. A bául mai napig élő énekes hagyomány, amely mesterről tanítványra száll. Küldetése, hogy emlékeztessen, ráébresszen az egyetemes szeretetre, amely minden szívben kinyílhat kaszttól, társadalmi osztálytól, vallástól vagy bármely más, emberek alkotta határtól függetlenül.
Lálan (1772(?) – 1890 okt. 17.), akit szentnek, fakírnak, sahnak és mahátmának egyaránt neveznek, az egyik legjelentősebb bául énekes volt. Nemcsak dalokat írt, de társadalmi reformer és gondolkodó is volt, aki a bengáli kultúra ikonikus alakjává vált. Élete utolsó szakaszában a Tagore család birtokán élt, ahol egy olyan világot énekelt meg, amelyben minden vallás és hit harmóniában él egymással. Hozzávetőleg kétezertől tízezerig terjed dalainak száma, de csak nyolcszáz ismertről tudjuk biztosan, hogy tőle származnak. Műveit nem írta le, tanítványai jegyezték le vagy adták tovább őket szájról szájra. Rabindranath Tagore volt az első, aki kiadott közülük néhányat.
A koncerten Parvathy Baul autentikus bául énekeit és Wittek Béla meditatív zenei kíséretét hallhatjuk. Előbbi ma a bául hagyomány egyik legismertebb képviselője, Indiában és nemzetközi fesztiválokon is fellép. Wittek Béla klasszikus gitártanulmányait követően a klasszikus indiai zene iránt kezdett érdeklődni, és több mint két évtizede alkot a keleti zenei kultúra határterületein. Az Áldozati Énekek című koncerten údon (arab lant) szólaltatja meg a Tagore és Lálan dalaihoz komponált zenei kíséretét.
Az előadás nem csupán zenei élmény, hanem kulturális találkozás is, ahol a keleti és nyugati zenei hagyományok egymásra találnak. Parvathy Baul dalai, mesemondása és festményei, valamint Wittek Béla zenéje révén a közönség mélyen elmerülhet a spirituális és zenei világ sokszínűségében.