A Néprajzi Múzeum Székelyek – Örökség-mintázatok című kiállításához kapcsolódó, Prieger Zsolt és Magyar Bori által előadott zenés-irodalmi tárlat úgy helyez kontextusba, hogy közben érzelmesen elmélyít és játékosan informál. A program az összes korosztálynak szól, így a gyerekektől a kamaszokon át az idősebb korosztályig mindenki megtalálja benne a maga személyes székely történetét.
Prieger Zsolt legnagyobb erőssége a művészi bátorság, időről időre képes megújulni, feladni a már bevált, megszokott sémákat és valami egészen újba kezdeni. Eddig összesen 15 olyan egyedi zenés-irodalmi előadást alkotott Pilinszkytől Hamvason át a bibliai zsoltárokig, amelyekre itthon még nem volt példa.
Az előadások újragondolják a felolvasóestek monotonitását, vegyítik az irodalmat a különböző zenei műfajokkal, tágítják a határokat, ébren tartják a figyelmet. Az előadásokon különös odafigyeléssel választott zene segíti a szövegek befogadását, többletjelentést ad, valamint színesebbé teszi az utazást a szövegek, tájak, kiállítási tárgyak világába. Prieger Zsolt előadásaival elnyerte a szakma elismerését is: 2022-ben megkapta a Music Hungary Szövetség által először kiosztott Crossover-díjat.
A Néprajzi Múzeumban előadott székely tudás, mesék és irodalom, Benedek Elek és Kós Károly által jegyzett mondák, történetek és dallamok különleges kulturális utazásra invitálják az érdeklődőket november 8-án és 15-én, továbbá december 7-én és 13-án.