Illés Judit, a Tisza Mozi munkatársa elmondta: a Nemzeti Együttműködési Alap pályázatán nyertek támogatást nyári tábor megszervezésére. Hasonlót tartották már, hiszen iskolásoknak négyszer rendeztek tábort az elmúlt években. Az egyhetes program viszont már főiskolásoknak, egyetemistáknak szólt, a Folyó hívószóra kellett a pályázóknak egy filmtervet, filmrészletet beküldeniük. Géczy Dávid reklámfilmrendező vállalta el a filmes tábor vezetőkének szerepét: vele számos rövidfilmet néztek meg közösen a kiválasztott fiatalok. A táborban a felvételt nyertek közösen találták ki a történetet, a szervezők pedig színészeket hívtak a megvalósításhoz. Kamarás Iván és tanítványai voltak a segítségükre.
Csapamunka keretein belül döntötték el a nyári táborban, hogy ki milyen feladatokat lát majd el. A tábor résztvevői a jövőben is szeretnének együtt dolgozni, a megvalósult forgatókönyv mellett egy másikat is elkészítettek, remélik, azt közösen megvalósíthatják.
Rattner Richárd (rendező) segédoperatőrnek tanul, viszont kivételes tanulási lehetőséget jelentett számára a nyári tábor: profi hangmérnökkel, rendezővel és színészekkel tudott ugyanis itt együtt dolgozni. ?Nagyon gyakorlatias a szakma, az elméleti alapokat ugyan át tudják adni az iskolapadban ülve, de valójában mindenkinek ki kell próbálnia magát.? A kérdésre, hogy hagyták-e érvényesülni a profik, kifejtette: abszolút, inkább hátországként viselkedtek. Szabad kezet kaptam a forgatókönyvtől a helyszín kiválasztásáig, ugyanakkor sok szakmai segítséget nyújtottak nekik a szakemberek.
Baksa Nikolett (gyártásvezető) vett már részt filmes táborban a Magyar Film és Médiaintézet rendezésében, de a szolnoki program szakmaisága, hogy például saját sminkest tudtak hívni, a kettőt nem teszi összehasoníthatóvá. A stáb a filmes táborban állt össze, kovácsolódott igazán csapattá ? mondta el. A filmet a tábor végén és a fesztivál elején is levetítették, nagyon pozitívan fogadta a közönség.
Gaál Krisztián (operatőr segéd, fényelés) az egri főiskolán az elméleti alapokat tudja elmélyíteni, a nyári táborban viszont reggeltől éjszakába nyúlóan a gyakorlatban próbálhatta ki magát: közösen néztek és értékeltek filmeket, forgattak együtt, amire egy iskola nem nyújt lehetőséget. A tempó miatt nem is lehetne beilleszteni a felsőoktatás kereteibe a hasonló programokat ? jegyezte meg.
Pocsai Adrienn (script) alkotóműhelyhez hasonlította a programot, ami tökéletesen kiegészíti a mozgókép szakon tanultakat. ?A filmkészítés nagyon demokratikusan zajlott, volt ugyan külön forgatókönyvírónk a táborban, abba bárkinek az ötletei belekerülhettek.?
Mellik Alexandra (kellékes) a tábor tematikáját méltatta: két napig a forgatókönyvírással foglalkoztak, beszélgettek a jó forgatókönyv ismérveiről. Ezt követően mindenki megírta a saját verzióját, azokat felolvasva pedig döntöttek a legalkalmasabb mellett. ?Azért volt így jó, mert ez ennek a szakmának az alapja? ? jegyezte meg. Ezt követően érkezett meg Kamarás Iván, az egynapos forgatás előtt saját tapasztalatairól, jelenlegi amerikai munkáiról beszélt. A forgatást követően pedig már csak a vágással és az utómunkával foglalkoztak.