A kedden kezdődött alkotótáborban négy csapatvezető - Huszár András, Losonczi Áron, Pozsár Péter és Szőke Gábor Miklós - irányításával összesen húsz hallgató vett részt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetéből, valamint a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemről (MOME).
A Pozsár Péter vezette csapat egy, a barlang és a fészek típusú lakás koncepcióját szemléltető installációt készített. A Huszár András irányított társaság az alkotótábor legbonyolultabb alkotásának kivitelezésébe fogott bele. Kejfeljancsijukba oldalára fektetett állapotban belemászhatnak a nézők, és az az aljában elhelyezett súlynak köszönhetően a talpára áll. Szőke Gábor Miklós csapata egy fáról legelő dinoszaurusz szobrát készítette el. Losonczi Áronék három kompozíciót is létrehoztak. Az egyik Pataki Attila síkba visszahajtható installációja, a másik egy statikai kísérlet, amely azt szemlélteti, mekkora minimális támaszték szükséges egy égbenyúló léc megtartásához, a harmadik pedig egy terhelési kísérlet lett.
Az elkészült alkotások szeptember végéig a Csongrádi Művésztelepen láthatók, majd a művek egy részét október elején a fővárosi Design héten, illetve egy budapesti faipari szakkiállításon mutatják be.