Borbély Szilárd A Testhez című kötetében bonyolult kompozícióba rendezve sorakoznak, és kerülnek egymást értelmező viszonyba a magzatukat elvetető vagy elvesztő anyák dokumentált történeteiből, az Aranylegenda motívumaiból és holokauszttörténetekből alakított prózaversek, ezek a szokatlan formájú jelenkori legendák és ódák. Sajátos összefüggésrendszer bontakozik ki az egymás után rendezett szövegekből, mely azt sugallja, hogy a tömeges és intézményesített emberölés egyáltalán nem pusztán korábbi korok - valamilyen bűnös politikai rendszerhez vagy eszméhez kötődő - sajátossága, hanem folyamatosan zajlik a jelenben is, Magyarországon éppen úgy, mint az összes felvilágosult és művelt európai államban. Legföljebb nem tudunk róla, vagy nem veszünk róla tudomást.
A Csokonai Színház művészeinek tolmácsolásában a kortárs költészet eredendő távolságtartásával lejegyzett szövegek átélhető emberi tartalmakká válnak, szembesíteni képesek a hallgatóságot saját megélt traumáival, és még inkább kidomborítják a fenti gondolatot. Az est zavarba ejtő és felkavaró - az élet mindenkori védelme jegyében. Megtekintését csak felnőtt nézőknek ajánlják.
Januárban zsúfolásig telt ház előtt adták elő a műsort a Csokonai Színház művészei, akkor azt remélték, lesz alkalom, amikor megmutathatják a szerzőnek is, de erre sajnos nem volt lehetőség. Az ő emlékezetére hangzanak fel most újra az általa megformált szövegek.
A Testhez című irodalmi estet május 24-én este hétkor mutatják be a Déri Múzeumban, Debrecenben. A színpadon Edelényi Vivient, Kubik Annát, Orosz Csengét, Ráckevei Annát, Szanyi Saroltát, Szűcs Katát és Vaszkó Bencét láthatják a nézők.