Borsos Miklós a 20. századi magyar képzőművészet egyik legsokoldalúbb egyénisége, aki minden képzőművészeti műfajban maradandót alkotott. Az elsősorban szobrászként ismert művész egész pályáját végigkísérte a rajzolás szeretete: grafikáit a részletezést mellőző, a mondanivaló lényegének képi megformálását előtérbe helyező kifejezésmód jellemzi. Ezek a művek a minimálisra redukált vonal- és színhasználat ellenére sem tűnnek vázlatosnak, inkább egyfajta esszenciáját adják a művész érzelmeinek vagy az ábrázolt témához kapcsolódó élményeinek.


kogart

 

A kiállítás nagy hangsúlyt fektet Borsos Miklós Tihannyal, a Balatonnal, illetve az ide kötődő művésztársaival való szoros kapcsolatára. Külön egységet képeznek zenei témájú alkotásai, köztük az egyetemes zenetörténet emblematikus alakjai. A tárlat egy újabb fejezetet szentel a mester klasszikus műveltségének alapjául szolgáló bibliai és mitológiai történetek illusztrációinak, a művész itáliai körútjáról származó korai képeivel pedig egy reneszánsz világba ad betekintést a kiállítás.

 

A tárlat ezúttal összekapcsolja az állandó kiállításként működő Borsos emléktermet és a galéria időszaki kiállításainak helyet adó kiállítóteret. Kuriózumként azt a két bronzreliefet is láthatja a közönség, amelyek az elmúlt hónapokban kerültek a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány birtokába.


kogart2

 

A kiállítás az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával jött létre, és 2016. november 5. és 2017. január 29. között látogatható.