(MTI) - Neves brit fesztiválokon is dolgoztak már, például Glastonburyben, de a Szigetet az átlagosnál tisztább és biztonságosabb helyszínnek látják. "Ez részben annak is köszönhető, hogy itt egy szigeten zajlanak az események és nem alkalmi fesztiválhelyszínné átalakított mezőkön" - mondta Simon Tomlinson.
Mindketten úgy látják, mivel itt a fesztiválozók sokkal nagyobb területen kempingezhetnek, több hely marad a sátrak között, és miután nincsenek úgy beszorítva, kevésbé válnak sebezhetővé.
Az is kedvez a biztonságnak, hogy a Szigeten nagy területen zajlanak az események, a tömeg jobban szétoszlik, valamint sokan csak bizonyos eseményekre látogatnak ki a fesztiválra. Glastonburyben például hozzávetőleg 200 ezer ember van jelen folyamatosan egy hétig, és jelentős részük általában egy-egy helyszínen csoportosul - tették hozzá.
"Sok brit fesztiválozóval beszéltünk, mióta megérkeztünk és mindannyian jól érzik magukat. Úgy érzik, biztonságban vannak" - mondta Zoe Lea.
Elismerően szóltak magyar kollegáikról is, megjegyezve, hogy a brit fesztiválokon szokásosnál kevesebb egyenruhást, viszont több civilbe öltözött rendőrt véltek felfedezni előző nap. A civil ruhás rendőrök sokkal hatásosabban tudják kiszűrni például a zsebtolvajokat, akiket egyébként nehéz lenne lebuktatni.
Az angol bobbik elsődleges feladata, hogy a Szigeten tartózkodó több ezer britre vigyázzanak, és ha valaki bajt okozna és le kellene tartóztatni, akkor felügyeljék, hogy megfelelő elbánásban részesül. Hangsúlyozták, hogy mindig velük van egy tolmács, úgyhogy bárkinek a rendelkezésére állnak, aki segítségért fordul hozzájuk.