A Budapesti Művelődési Központ 30 éve

Egyéb

Az elmúlt három évtized során számos művészeti kezdeményezés és rendezvény indult útjára és erősödött meg a Budapesti Művelődési Központ (BMK) közreműködésével. Néhányuk már a nyolcvanas években megszületett és minden társadalmi-politikai változást túlélve (pl.: Vizuális Művészeti Hónap, Budapesti Gyermek Tánccsoportok Találkozója) ma is része a BMK művészeti munkájának. A nyolcvanas évek elejétől 1996-ig például a BMK szervezte és koordinálta a népszerű televíziós tehetségkutató rendezvénysorozat, a "Ki Mit Tud?" fővárosi válogatóit, 1979-től 1996-ig pedig a Bárdos Lajos Zenei Hetek nemzetközi kórusversenyeit rendezte meg rendszeresen.
 
 
Kórushangverseny a jubileumi programsor palettáján is szerepel: október 4-én a Szent Margit Gimnáziumban a BMK-ban működő három kórus (BMK Bárdos Lajos Vegyeskara, Vándor Kórus és Fővárosi Énekkar) tiszteleg Haydn, Händel és Bárdos életműve előtt egy nagyszabású emlékkoncerttel.
 
Az amatőr művészeti seregszemleként ismert, nagy múltú Vizuális művészeti hónap kiállítássorozatot is jegyző galéria most kvázi saját magát is kiállítja: a BMK és a közművelődési szakma elmúlt 30 évéről, valamint nem utolsó sorban jelenéről szóló, archív anyagokból is válogató tárlat 30 év hangulatokban és képekben címmel várja a látogatókat szeptember 15-október 1. között.
 
 
A legendás egykori Ifipark székei évekig hevertek kihasználatlanul a BMK pincéjében. Szeptember 18-án azonban az Ifipark-székeket megújítják az ifjak: A világ és benne én! című program során középiskolások festik rájuk gondolataikat a változó világról és a benne elfoglalt helyükről. Az imígyen kidekorált, beszédessé varázsolt székeket a jubileumi programsorozat végén, október 14-én egy árverésen értékesíti az intézmény, melyet a "Minden eladó!" kortárs amatőrművészeti vásár keretében rendez.
 
Részletes program itt.