Az időjárás ezúttal nem kedvezett a Vidámság és Derű Országos Seregszemléjének, ezért a szabadtéri programok zömmel kénytelenek voltak behúzódni a terekről a termekbe. A hagyományos, népszerű főtéri koncertek a Bujtosi Szabadidő Csarnokban zajlottak, a Korzó színpad szereplői az üzletházba vonultak be, a Jósa András Múzeum udvarára tervezett gyerekszínházi bábelőadások pedig festmények alatt, rokokó székek előtt találtak ideiglenes helyszínre. Jószerével csak a nagykállói gimnázium dráma tagozatos növendékei dacoltak az éggel (Olt Tamás művészeti vezetésében), akik látványos élő szobrokként állnak ki ilyenkor a belváros különböző pontjaira. Meg kell állapítanunk, hogy egyre profibban mozdulatlanok és rezzenetlenek.
Nem kifejezetten a felhőtlen szórakozást kínálta a szintén nyertes Kicsi nyuszi hopp hopp produkció sem, vagy a fesztivált elölről és hátulról keretbe foglaló Pintér Béla-darabpár, az Árva csillag és a Szutyok. Az utóbbi produkciót egyébként meglepően hűvösen és eltartóan fogadták a nézők. Lehet, a nyíregyháziak közelebb vannak a tárgyhoz, mint mi Pesten és Budán, viszont szívesen lennének távolabb.
Örült a rendes színházon nevelkedett helyi publikum a Pesti Színház Molnár Ferenc-egyfelvonásosainak is ? Reviczky Gábor betegen játszotta el Az ibolya igazgatószerepét, de ez az alakítása minden körülmények között nagyszerű ?, valamint a Centrál Színház Guppijának. Ugyancsak annak rendje és módja szerint szerették a szeretetreméltó egri mobilrevüt, a fődíjat kapott Csörgess meg!-et. De szólalt is meg mobil a nézőtéren az előadás alatt, ahogy dukál
ARLECCHINO-DÍJ ? a legjobb férfi alakításért
BRIGHELLA-DÍJ ? a legjobb férfi epizódalakításért
SMERALDINA-DÍJ ? a legjobb női epizódalakításért
PANTALONE-DÍJ ? a legjobb kamaraszínpadi előadásért
PULCINELLA-DÍJ ? a legjobb női kvartett
PIERROT-DÍJ ? a legjobb utcaszínházi előadásért