Csodálatos Júlia

Egyéb

Julia Roberts 1967. október 27-én született Georgia-ban. Mindkét testvére, Lisa Roberts Gillan, valamint Eric Roberts is a színészi pályát választotta. Roberts számára ez a döntés későn született, több egyetemet is elkezdett, mire végül belevágott a színjátszásba és a modellkedésbe New Yorkban. Első jelentősebb szerepét a Mystic Pizzában alakította 1988-ban, majd a következő évben az Acélmagnóliák egyik mellékszerepéért Oscar-díjra is jelölték. 1990-ben pedig bemutatták a Micsoda nő! című romantikus komédiát, amely igazi sztárrá tette Roberts-et.

Kétségtelenül ő uralta a következő évtizedet, mind drámában (A Pelikán ügyirat, Összeesküvés-elmélet, Édesek és mostohák), mind romantikus komédiában (Notting Hill ? Sztárom a párom, Álljon meg a nászmenet! Oltári nő). Nem csak kasszasikerei, hanem magánélete miatt is folyamatosan jelen volt a köztudatban: kapcsolata volt többek között Matthew Perryvel, Liam Neesonnal, Kiefer Sutherlanddal, Dylan McDermott-tal és Benjamin Bratt-tel is.

A kétezres évek is sikeresen indultak Roberts-nek. 2001-ben az Erin Brockovich ? Zűrös természet címszerepéért átvehette a legjobb női főszereplőnek járó Oscar-díjat. A mexikói és az Amerika kedvencei mellett pedig feltűnt az Ocean?s Eleven ? Tripla vagy semmi all-star gárdájában. 2002-ben házasságot kötött Danny Moder operatőrrel, akivel azóta három gyermeket nevel. Karrierje azonban az évtized közepén megtorpant: az Ocean?s trilógia harmadik részéből egyenesen kiírták karakterét, és hiába játszott kedvező fogadtatású filmekben (Közelebb, Charlie Wilson háborúja), a kiugró sikerek elmaradtak. Juliát azonban nem kell félteni: Hollywood egykor legjobban kereső színésznője ? a Mona Lisa mosolyáért rekordösszegnek számító, 25 millió dolláros fizetést kapott ? ma is stabilan ott ragyog a palettán. Legutóbb az Augusztus Oklahomában című film mellékszerepéért jelölték újfent Oscar-díjra, a hazai nézők pedig a Szemekbe zárt titkok című drámában láthatják legközelebb, amelyet december 3-tól játszanak a mozik.

Forrás: wikipédia