Csodaszarvas debütált

Egyéb

Kezdetben a Nemzeti Színház mintájára készültek teátrumot létrehozni Szarvason, akkor azonban a kezdeményezést nem támogatták, viszont 2003-ban meghallgatásra talált magyar-szlovák színházi ötletük, így jött létre a Cervinus Teátrum, mely a Szarvasi Vízi Színház 60 napjából immár tízben adják a programot ? három év munkáját követően érték el ezt a sikert a társulat tagjai.

 

A magyarországi szlovák származásúak színházi ellátása mellett drámatagozatos művészeti képzést és nyelvi szaktábort is indítanak. Tavaly például egy nyolc és egy tízmilliós pályázaton is sikerrel szerepeltek, többször jártak pedig Szlovákiban turnézni. 2011 óta lépnek fel a Szarvasi Vízi Színházban, a darabok kiválasztásánál pedig a magyar és a szlovák értékek közül is válogatnak: előadták már többek között egy dunaszerdahelyi írónő Temetőkönyv című darabját, most pedig a Csodaszarvast állították színpadra. Ehhez hasonlóan már többször is megalkottak Szarvason nagyszínpadi előadásokat, például a Dzsungel könyvét, vagy Tessedik Sámuel írásai közül is válogattak már.

 

A Csodaszarvas esetében a túlpart fölött magasodó fákra vetített minták magasodtak a nézőtér felé, volt azonban már olyan előadásuk is a Vízi Színházban, amikor a víz nyújtotta adottságokat használták ki, és egy vitorláshajó úszott be a háttérben. Most azonban a téma nem tette ezt lehetővé. A színpadi kellékek esetében a kisebb színházi terekre is gondoltak, a jövőben ugyanis a kisebb városi színházak színpadjain is előadják a darabot. A darabban a tánc dominál, mint Csasztvan András elmondta: mivel musicalről van szó, a színészek kiválasztásánál elsődleges szempont volt, hogy énekelni tudjanak.

 

A színészek két hónapja kapták meg a szövegkönyvet, hat hete próbálnak folyamatosan, ennek pedig nem csak Szarvason van meg az eredménye, hiszen Vidnyánszky Attilával egyeztetve a Nemzeti Színházban is bemutatkozhatnak.