Az ókori alkotással kapcsolatban már korábban felmerült, hogy a koppenhágai Glyptotek múzeum szoborgyűjteményében lévő szoborfej tartozhat hozzá. A fej 1970-ben került a múzeum gyűjteményébe anélkül, hogy a pontos származásáról bármilyen információval rendelkeztek volna.
A két darabot egy kiállítás alkalmából újraegyesítették, és egy török régész megvizsgálta őket. A régészeti elemzés nyomán a török nagykövetség tavaly májusban hivatalosan is kérte a fej visszaszolgáltatását.
Bár abban nem volt teljesen biztos, hogy a két darab összetartozik, a Glyptotek múzeum megállapította, hogy a bronz a történelmi Kis-Ázsiában lévő Bubonból származik, a mai Törökország földközi-tengeri partvidékéről.
Gertrud Hvidberg-Hansen, a Glyptotek igazgatója keddi közleményében felidézte, hogy a Bubonból származó egyedülálló régészeti leleteket illegálisan adták el gyűjtőknek és múzeumoknak szerte a világon, és azok közül több az Egyesült Államokban lévő gyűjteményekből került elő.
Az igazgató elmondta, hogy ezek alapján döntöttek úgy, hogy a török kérésnek helyt adnak, és visszaszolgáltatják a bronzfejet.