Aknay János Kossuth-díjas festőművész, a MAOE elnöke ismertette, hogy a tárlat a dunaszerdahelyi Kapcsolat című kiállítás folytatása.

Baky Péter festőművész, a MAOE Képzőművészeti Tagozatának Vezetőségének elnöke, a kiállítás kurátora elmondta, hogy olyan sorozatot szeretett volna: ?aminek a magva, az értelme, az alapja a kapcsolat lesz, de a tematikája mindig valami más?. Így jött a Duna, ami egy kapcsolat, nemcsak a két város, hanem a népek és a Duna menti országok között is ? tette hozzá.

A kurátor arról is szólt, hogy a Dunát meghívásos, tematikus kiállításnak tervezték. Idén a tavalyi évhez képest megduplázódott a résztvevők száma, ami azért is fontos, mert a kiállítás a MAOE Képzőművészeti Tagozatát képviseli.

Sárkány Győző érdemes grafikusművész, a MAOE alelnöke elmondta, a tavalyi Kapcsolat című kiállításhoz készült egy katalógus, amelyben a kiállítók megfogalmazták ars poetica-jukat, és hogy hasonló jellegű munkával készülnek a Duna kiállítás kapcsán is.

Az alelnök kiemelte, hogy a tárlat az alkotások sokszínűsége, az eltérő megközelítés és eszközhasználat, a műfajok különbözősége ellenére tökéletesen kifejezi, hogy a művészek milyen egységben adják át a meghirdetett alapgondolatot. A különböző egyéni hangok pedig más-más oldalról közelítik meg a Dunát, mint témát.

?Igazán szerintem akkor ér célba a gondolat, amikor a közönség nemcsak a tárlatot, a képzőművészeti eseményt látja és éli át, hanem elgondolkodik a népe múltján, jövőjén, és azt tevőlegesen pozitív irányba kívánja alakítani saját eszközeivel? ? fogalmazott Sárkány Győző.

A tárlat november 28-áig látogatható.

Fotó: Csákvári Zsigmond