A zalaegerszegi Göcseji Múzeum a hatvanas évekbe röpíti vissza látogatóit. Elvek és alkuk - Így éltünk a hatvanas években című kiállítása a majd' fél évszázaddal ezelőtti mindennapokkal ismerteti meg a fiatalokat, akik pedig még emlékeznek ezekre az évekre, azoknak nosztalgikus élményt nyújt. A tárlat azt az életérzést, hangulatot is megidézi, melyet Cseh Tamás és Bereményi Géza közös szerzeményében így foglalt össze: "A hatvanas években, fellazult tételben fogalmazódott meg a világ." Ez a mondat egyben a kiállítás mottójaként is szerepel. Enteriőrök segítségével elevenedik meg többek között a korabeli városi család otthona, a csemegebolt, fodrászüzlet, ifjúsági klub és mozi. A hangulatot Tv- és filmhíradó részletek, táncdalfesztiválok felvételei és esti mese teszik teljessé. A kiállítás április 26-ig látogatható a zalaegerszegi Göcseji Múzeumban.
A VI. Zalaegerszegi Országos Fazekas és Keramikus Találkozóra április 24-25-26-án kerül sor, ahol egész napos kirakodóvásáron mutatkoznak be a göcseji fazekasok. Göcsej vidékének messze földön híres gerencsérjei (fazekasai) egészen a XX. század elejéig ide, az egerszegi piacra szekerezték be portékáikat, ellátva az asszonynépet a nélkülözhetetlen cserépedényekkel. Nekik állítanak emléket mai fazekas utódaik és a fesztivál szervezői. A mesterek összemérik tudásukat és fazekasversenyen mutatják be a mesterség fortélyait. Lesz folklórprogram, hagyományőrző együttesek koncertje, táncház, a kicsiket pedig kézműves játszóház várja. A látványosság méltó helyszíne, a régi göcseji népéletet felidéző Göcseji Falumúzeum, ahol természetesen nem maradhatnak el a jellegzetes zalai gasztronómia ízei és a táj borai sem.
Aki kipihenné a vásár forgatagát, annak érdemes ellátogatnia a zalaegerszegi Mária Magdolna római katolikus templomba, melynek freskóit idén a Nemzeti Kulturális Alap jóvoltából újították fel. A városközpontban magasodó kéttornyú templomot a település egykori földesura, Padányi Bíró Márton veszprémi püspök építtette 1747-és 1760 között, benne jelenleg is az eredeti berendezés látható. A barokk stílusú plébániatemplom főoltárképe a város védőszentjét, Mária Magdolnát ábrázolja, egyben Zalaegerszeg címerében is az ő alakja látható. Az épület mellett tábla és szobor őrzi Mindszenty József hercegprímás esztergomi érsek emlékét, aki 25 éven át a város plébánosaként szolgált e falak között. Bár az évszázadok megkoptatták a templomot, a nemrégiben külsőleg is felújított épület mostanra a város egyik legszebb ékessége.
A színházrajongók a Hevesi Sándor Színház áprilisi műsorán szereplő Hamlet előadást április 4-én vagy 25-én, két szombati napon tekinthetik meg. A darabot a Jászai-díjas Bagó Bertalan rendezte, aki már több alkalommal vállalta különleges előadások színpadra vitelét, mostani rendezése is tartalmaz rendhagyó elemeket. És hogy hogyan illeszkedhet a történetbe egy szaxofon? Erre a kérdésre is választ talál, aki megnézi az előadást.
Két pódiumműsorral várja a mesék szerelmeseit, felnőtteket és gyermekeket egyaránt Zalaegerszeg közvetlen közelében a Reflex-Velorex társulat. Április 22-én délelőtt 11-kor a búcsúszentlászlói faluházban Itt járt Mátyás király címmel zenés-mesés gyermekműsor hangzik el az "igazságosról". 24-én este 18-órakor felnőtteknek szól a Mátyás király Nekeresden című előadás a tormaföldei kultúrházban. 30-án 14-órakor pedig ismét a gyerekek hallhatják az Itt járt Mátyás király című előadást, mely az Eötvös napokon a vonyarcvashegyi Általános Iskolában hangzik el.