Együtt rendezik meg az V. és VI. Nemzeti VERSeny élő szuperdöntőjét október 16-án és 17-én a Nemzeti Színházban; az eseményt élőben közvetíti a Magyar Versmondók Egyesülete a verseny Facebook-oldalán.

A Magyar Versmondók Egyesülete és a Nemzeti Színház immár hatodik alkalommal hirdette meg a Nemzeti VERSenyt, tavaly rekordszámú nevezés érkezett. A két tavaszi elődöntőn több mint négyszáz versenyző indult el, akik az internetre töltötték fel a versmondásukat. Csaknem kétszáz versmondót juttatott tovább a zsűri és a közönség a középdöntőbe, ahol a versenyzők versklipet készíthettek.

A Kárpát-medence minden részéről és az óceánon túlról is érkeznek versmondók a Nemzeti VERSenyre: Kárpátalja, Erdély, Délvidék, a Felvidék, Nyugat-Európa és az Egyesült Államok területéről jönnek azok a versmondók és versklipes alkotók, akik az elmúlt két évben két-két fordulón továbbjutottak a zsűri és a közönség szavazatai alapján.

A zsűritagok között van Bakos-Kiss Gábor színművész, Lutter Imre előadóművész, producer, a VERSeny főszervezője, Szabó László kommunikációs szakember, Szűcs Nelli színművész és Wiegmann Alfréd rendező. Az élő szuperdöntő a Nemzeti Színházban, nézőközönség előtt zajlik, és élőben közvetíti a Magyar Versmondók Egyesülete a Nemzeti VERSeny Facebook-oldalán. Itt a versenyzők elmondják az általuk választott klasszikus vagy kortárs verset, és minden fellépő versfilmjét is megnézhetik az érdeklődők. A zsűri minden produkciót nyilvánosan értékel.

Október 16-án, szombaton zajlik a 2020. évi, október 17-én, vasárnap a 2021. évi döntő. A tavalyi versenyzők közül hárman léptek vissza, mert ketten felvételt nyertek a Színház- és Filmművészeti Egyetemre, és ez kizáró ok, egy versmondó pedig időközben nagykövetként foglalta el helyét Koppenhágában.

A Nemzeti Színház és a Magyar Versmondók Egyesülete minden évben meghirdeti a Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatójának védnöksége mellett zajló, határokon átívelő, felmenő rendszerű versmondó- és versklipversenyét, a Nemzeti VERSenyt, amelynek elsődleges célja a versek hétköznapiságának és mindennapi jelenlétének erősítése, a klasszikus és kortárs költészet újszerű, innovatív, filmes tolmácsolása, a költészet és a versmondás népszerűsítése.

Kiemelt kép forrása: Facebook