Az idei program fókuszában a szásztíz éves magyar animáció áll. A közönség hosszú idő után először láthatja ismét a Hugó, a víziló (1975) című magyar–amerikai animációs musicalt, valamint a francia kultfilmet, Az idő urait (1982). A fesztivál eredeti szerepüknek megfelelően kísérőfilmekként vetíti az animációs rövidfilmeket, ezzel egy régi mozis hagyományt elevenítve fel. Emellett külön válogatás tiszteleg a ceglédi születésű Oscar-díjas animátor, George Pal előtt.
A fesztivál díszvendége Wim Wenders, a kortárs filmművészet meghatározó alakja lesz. A rendező Budapesten veszi át a Filmarchívumok Nemzetközi Szövetsége (FIAF) díját, amelyet a filmörökség megmentése iránt elkötelezett alkotóknak ítélnek oda. A maratonon Wenders 12 felújított alkotását vetítik nagy vásznon, köztük Az erőszak végét (1997), amelynek teljeskörűen restaurált változata Budapesten lesz először látható. A technológia, a kommunikáció és a tömegmédia hatásait vizsgáló thriller a New York Times szerint „mesteri módon fűzi össze a spekulációkat.”
A fesztivál külön szekciót szentel a tudományos-fantasztikus műfajnak. A Múlt jövője elnevezésű összeállítás futurisztikus némafilmekkel, látványos és rekordokat döntő kasszasikerekkel, valamint kultfilmekkel mutatja be, hogyan képzelték el a filmesek különböző generációi a jövőt. A Jérôme Seydoux-Pathé Alapítvány némafilmösszeállítását és az Aelita, a Mars királynője (1924) című szovjet sci-fit élő zenés filmkoncert formájában vetítik. A közönség továbbá olyan ikonikus alkotásokat láthat, mint a Terminator 2. – Az ítélet napja vagy a Vissza a jövőbe II.
Izgalmas dokumentumfilmeket is kínál a fesztivál, többek között a Martin Scorsese narrációjával készült Made in England: Powell és Pressburger filmjei című alkotást, amely Michael Powell és Pressburger Imre emlékére készült. Szintén műsoron lesz egy monumentális, személyes hangvételű esszéfilm Henry Fondáról (Henry Fonda for President, 2024). A holokauszt nyolcvanadik évfordulóján a fesztivál olyan, beszéletésekkel kísért magyar filmeket is kínál, amelyek közös emlékezésre invitálnak, Gazdag Gyula válogatásában pedig a filmkészítés témáját feldolgozó közkedvelt klasszikusokat nézhetnek meg az érdeklődők.