A képzés felfrissíti és bővíti a már meglévő ismereteket, valamint segítséget nyújt a vonatkozó jogszabályok értelmezésére a legmagasabb biztonsági normák betartása érdekében a színházi, színpadi produkciók során.
Fekete Péter a képzés nyitónapján hangsúlyozta: hiánypótló tanfolyam indul, amely szemléletmódváltáson és a tudás szintézisén alapul. A cél az, hogy az előadó-művészeti színtereket a létező legbiztonságosabban és a lehető leghatékonyabban tudjuk üzemeltetni – mondta a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Nonprofit Kft. ügyvezetője. „A mi feladatunk az, hogy ahol szükségét látjuk, tudatosan átgondolva javítsuk és fejlesszük ezen színterek működését. Ehhez sikerült megnyernünk a hazai legelismertebb szakemberek közreműködését” – tette hozzá Fekete Péter.
Novák Irén, művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkár közölte: a gyorsan változó világ kihívásaira hatékony válaszokat kell adni, igaz ez az előadó-művészeti területre is. Meggyőződésem, hogy a most induló képzés jelentős lépés a színházbiztonság további megerősítése terén – tette hozzá a helyettes államtitkár.
A képzést augusztus 30-án az Országos Színházi Évadnyitó konferencián jelentette be dr. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, ezt követően a Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola hirdette meg az ország valamennyi előadó-művészeti szervezete részére.
A képzésre 74 fő jelentkezett, amelyből körülbelül fele-fele arányban vesznek részt az online és jelenléti órákon. A képzés blended, azaz vegyes formában került meghirdetésre, az egyes órákon lehetőség van személyesen és online is jelen lenni. A Nemzeti Cirkuszművészeti Központban tartott gyakorlati órák csak személyes jelenléttel látogathatók.
Az ország szinte valamennyi tájegységéről érkeznek hallgatók, összesen 48 szervezetből. A szervezetek között nemzeti és kiemelt minősítésű vidéki és budapesti színházak, bábszínházak, független színházak, zeneművészeti szervezetek, közművelődési központok és cirkuszok vannak.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium előadó-művészeti szervezetenként két fő részvételét támogatja. A képzést sikeresen teljesítők a Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola által kibocsátott mikrotanúsítványt kapnak.