A kulturális tárca, annak idején Kulturális Örökség Minisztériuma 1998-ban alapította meg a Fischer Annie-ösztöndíjat, amelyet a következő években kibővített a dzsessz, a táncművészet, a zeneszerzés és zenetudomány, valamint a képző- és iparművészetek különböző ágaira. Azóta az ösztöndíjasok közül sokan vezető művészekké értek, akik az Operaház és a koncerttermek állandó és megbecsült közreműködői.

Dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár köszöntő beszédében a magyar művészeti élet sokszorosan megszentelt székesegyházának nevezte az elismerések kiosztásának otthont adó Zeneakadémiát, majd az inspiráló közegről, a háttértámogatásról, a nagy magyar géniuszok példájának követéséről, a célok kitűzéséről és a kitartó munka fontosságáról szólt. ?Hódítsák meg a világot, és maradjanak magyarok!? ? fordult az ösztöndíjasok felé az államtitkár, aki tiszteletét fejezte ki a fiatalok számára.

A Fischer Annie-ösztöndíjat Deák Sára hegedűművész, G. Horváth László hegedűművész, Karasszon Dénes gordonkaművész, Kiss Péter zongoraművész, Környei Miklós gitár- és Razvaljajeva Anasztázia hárfaművész, Kruppa Bálint és Nyári László hegedűművészek, Sivák-Nyakas Orsolya énekművész, Szokolay Ádám Zsolt zongoraművész, Tóka Ágoston orgonaművész és Varga Gergő Zoltán zongoraművész vehette át.

Kodály Zoltán-ösztöndíjat kapott Alpár Balázs, Horváth Bálint, Lustyik Ákos és Solti Árpád zeneszerző, valamint Ránki András és Zsovár Judit zenetudós. A Lakatos-Ablakos Dezső dzsessz-ösztöndíjat pedig Miklós Szilveszter dobos, Mózes Tamara énekes, zongorista és Lakatos Sándor szaxofonos nyerte el.

Fotó: Csákvári Zsigmond