A költészet napja alkalmából idén immáron a harmadik, A káprázatbeliekhez című verseskötetedet mutathattad be. A beat tanúinak könyvével is egy mitikus világba kalauzoltál el bennünket, most pedig egyenesen az űrt céloztad meg. Miért foglalkoztat az univerzum témája?

Évezredek óta bámuljuk a csillagokat, és találgatunk, hogy milyen lehet a világ a Földön kívül. Mindenkit foglalkoztat az űr, legfeljebb nem mindenki ír róla verseket. Most lépünk be a második nagy űrkorszakba, én is ki akarom venni a részemet az űrprogramból, és ezt a költészettel is meg tudom tenni. Az űr akkora, hogy jól megférnek egymás mellett az űrhajók, a versek, az istenek és az idegenek. Az univerzum minden világok legdögösebbike.

Milyen kutatásokat végeztél a témában?

Mindenre vevő vagyok, sci-fi regények, jövőkutatók könyvei, 17. századi fantasztikus művek, vallásos iratok. Philip K. Dick azt írja, hogy az űrből folyamatosan zuhog ránk az információ, de csak kevesen képesek fogni az adást. Egy ilyen mondat egy életre elülteti az ember fülében a bogarat.

 

Kik is azok a ?káprázatbeliek??

Akik már nem a Földön születnek.

 

Egy korábbi interjúban említetted, hogy előző kötetedet éjszakánként írtad és egész nap ezt az alkotói időszakot vártad. Ez most is így volt? Milyen körülmények között szeretsz írni?

A beat tanúinak könyve legtöbb szövegét hajnalban írtam, akkor tudtam nyugodtan dolgozni. A káprázatbelieknél ez családi okok miatt már nem ment. A nyugalom és a csend fontos, a legtöbb szöveg elsötétített szobában született.

 

Van már ötleted a következő kötetre?

Előbb-utóbb meg akarom írni a magyar irodalom legszebb szerelmes verseit.

 

A költészet mellett a zene mindig is meghatározó szerepet játszott az életedben. Jelenleg milyen projektekben vagy benne?

Mostanában több időt töltök az irodalommal, a zenei fellépéseim is inkább irodalmi estek keretén belül zajlanak. Néha lenne kedvem csak úgy kiülni az utcára dobolni.

Mondjuk így: