Az európai identitás sokszínűségét zenélik

Egyéb

A szervezők választ adni kívánnak korunk társadalmi problémájára, a civilizációk és kultúrák között mai napig feszülő ellentétre, választ az egyén identitási kérdéseire a változó, színesedő társadalomban. A zenészek ? akiknek gyökereik, kultúrájuk 12 országhoz kapcsolódik ? 5 napot töltenek Budapesten, hogy a legkülönbözőbb tradicionális és modern zenei műfajokban szerzett tapasztalataikat megosszák egymással.  Egy-egy zenész egyedi játékát, valamint az arab, a zsidó, az afrikai, a balkáni és a jazz zene sajátos elemeit felhasználva, kilenc új világzenei produkciót mutatnak be a háromnapos ingyenes fesztivál keretében. Budapesten a város szívében fekvő Gödör Klub nyitott terasza adja a helyszínt a produkciók premierjének.
 
Idén kilenc magyar zenész mellett, Tunézia, Egyiptom, Olaszország, Törökország, Izrael, Spanyolország, Belgium, Finnország, Portugália, Szerbia és Lengyelország is képviselteti magát a fesztiválon.
 

raokyao.jpg
R?o Kyao

A közönségnek első alkalommal lesz lehetősége arra, hogy meghallgassa - többek között ? az egyedi hangú belga énekesnő, Minata Traoré és az orientalista és jazz zenében egyszerre jártas tunéziai hegedűs, Youssef Haj találkozását, vagy tanúja lehet a világhírű R?o Kyao és a török lantos, Mehmet Polat közös, a távol-keletet, a fádot és a török népzenét összekötőútkeresésének. Továbbá meghallgathatja az izraeli virtuóz lantos Sameer Makhul, a neves szerb bőgős, Vasilic Nenad és az Európa szerte elismert magyar ütőhangszeres művész, Horváth Kornél közös produkcióját, a modern felfogású flamenco énekes, Paloma Povedano előadását a tunéziai kanun játékos Daly Trikivel. Hogy még néhány nevet kiemeljünk, találkozhatunk az ígéretes fiatal tehetséggel, Omri Mor zongoristával, a közel-keleti ütőhangszeres mesterekkel, Yinon Muallemmel és Ayman Mabroukkal, a belga szaxofonos Manuel Hermiával, a szerb énekes Bojana Nikoliccsal, a magyar multi-instrumentalista Ágoston Bélával, vagy az egyiptomi Mohammed Antar Ney játékával.   

 
Dátumok:
Budapest ?  június 8-10.
Belgrád ? június 9-11.
Katowice ?  június 11-13.
 
A fesztivál az UNESCO Kultúrák közeledésének nemzetközi éve programsorozat részeként is bemutatkozik.