Az év legszínesebb "egyéjszakás kalandja" Kecskeméten

Egyéb

(MTI) - A beharangozó keretében a program házigazdái néhány olyan jellegzetes helyszínre kalauzolták az újságírókat, melyek június 18-án is várják majd a vendégeket, és - a szervezők szerint - érdemesek arra, hogy akár a fővárosiakat is elcsábítsák egy kis "egyéjszakás kecskeméti kalandra".
    

A találkozó első állomásán, a városháza előtt a Ciróka Bábszínház művészei kecsketáncoltatással várták a sajtó képviselőit, majd az épület dísztermében Mák Kornél alpolgármester mondott köszöntőt. Beszédében egyebek mellett felidézte a rendezvény hagyományait, és méltatta annak turisztikai jelentőségét.
    
Ezt követően a vendégek egy csaknem félszázados Ikarus retró busszal körútra indultak Kecskeméten egy békebeli kalauz kíséretében. A kirándulás során bepillantást nyertek a Nemzetközi Kerámia Stúdió munkájába, meglátogatták a Guinness-rekorder rendszámtábla-gyűjteményt, a Magyar Fotográfiai Múzeumban pedig ízelítőt kaptak a világhírű André Kertész kiállításának előkészületeiből.
    
A körút utolsó állomásaiként megtekintették a Cifrapalotát, benne a csak Kecskeméten látható kunbábonyi aranylelettel, valamint a Bozsó Gyűjteményt, a maga hamisítatlan múzeumi légkörével, belső udvarában pedig romkocsmával, ahol étel, ital várta a megfáradt múzeumi kalandorokat.
    
Az esemény közben Lóránt Klára, a rendezvény egyik koordinátora hangsúlyozta: a tájékoztatón bemutatottak mellett a Múzeumok éjszakáján - többnyire 18 és 24 óra között - még számos izgalmas látnivaló várja majd az érdeklődőket. A közreműködő közgyűjtemények, intézmények és cégek összességében ezúttal is több ezer vendégre számítanak. 
    
A programsorozat előzményeiről szólva kitért arra is: az egykor 3 helyszínnel indult, ám idén már 38 szervező 40 helyszínét felsorakoztató esemény előkészületei a helyi önkormányzat támogatásával, ám afféle civil összefogásként, hosszú hónapok óta zajlanak.
    
A helyszínek és programok döntő többsége ingyenesen látogatható - tette hozzá, kiemelve, hogy a vidéki városok között egyedülálló kínálatban újdonságnak számít a Kecskeméti Főiskola csillagvizsgálója, a Technika Háza, az Arborétum, a Nyíri erdőben lévő Szulyovszky Erdészház, a gokart pálya és a sajtótájékoztatón is bemutatott Guinness-rekorder rendszámtábla-gyűjtemény.
    
A rendezvény keretében először áll nyitva a látogatók előtt a magyar szecesszió egyik remekműve, a Városháza Díszterme, de a ritka látványosságok sorát gyarapítja a Zwack Pálinka Manufaktúra is. A köztemetőben híres emberek sírjait látogathatják végig az érdeklődők idegenvezető segítségével, a június 17-én kezdődő Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) keretében pedig a Múzeumok éjszakáján több helyszínen várják vetítésekkel a közönséget. A helyszínek között mintegy tíz retró autóbusz szállítja majd a vendégeket.