Bár még nincsenek végleges adatok, de várhatóan tízezer felett lesz a látogatószám - mondta Miklós Magdaléna kommunikációs igazgató. Minden kiállításhoz tartottak tárlatvezetést, mások mellett a főrestaurátor is kísért csoportokat. További különlegesség volt a MOME diploma divatshow-ja, amely két időpontban várta az érdeklődőket június 24-én. Akik pedig zenei élményre vágytak, klasszikus vagy könnyűzenei koncerteket hallgathattak az épületben és a Savoyai teraszon. Ahogy az várható volt, Munkácsy Krisztus-trilógiája lett az idei program legvonzóbb tárlata a Galériában.
"Sok oka van annak, hogy szeretjük a Múzeumok Éjszakáját, ezek közül talán az egyik legizgalmasabb, hogy ilyenkor egész más arcát mutatja a Galéria"- mondta Miklós Magdaléna, aki szerint egész évben sok a látogató, ezen az eseményen azonban mindenki oldottabb, és olyanok is eljönnek, akik egyébként nem járnak múzeumokba, csak szeretik az éjszakai kalandozás hangulatát vagy megtetszik nekik egy-egy program. "Ezért is igyekeztünk nagyon színes kínálatot összeállítani: a Nagyszínpadon fellépett a Kerekes Band, a Máté Péter-zenekar Tabáni Istvánnal, a Nemzeti Táncszínház és a Tius Norma Night. Az állandó kiállításokat pedig kamarazenei koncertek kísérték Bach, Chopin, Haydn, Mozart és más zeneszerzők műveiből válogatva"- fűzte hozzá az intézmény kommunikációs vezetője.
"Ahogy arra számítani lehetett, a legtöbben Munkácsy Krisztus-trilógiájára voltak kíváncsiak, többször sorok alakultak ki a bejáratnál, mivel egyszerre csak százötvenen mehetnek be a kiállítótérbe"- mondta Miklós Magdaléna, aki a különlegességek közül kiemelte még a Privát labirintusok című kiállítást. Ez a tárlat autizmussal élő alkotók és kortárs képzőművészek műveiből kínál válogatást: a Múzeumok Éjszakáján zenés vezetéssel várta az érdeklődőket Rutkai Bori énekesnő és Artner Sisso újságíró. Sokan voltak kíváncsiak a MOMe Divatshow-jára is, amely az egyetem végzőseinek munkáit vonultatta fel.