Erős évadot hirdet a Száger Zsuzsanna és Urbanovits Krisztina nevével fémjelzett független társulat. Három új bemutató mellett nyolc repertoárelőadás, egy speciális vándorprojekt, vidéki és határon túli vendégjátékok, akadálymentesítés, együttműködés az ORFK Bűnmegelőzési Osztályával és izgalmas szakmai programok szerepelnek a társulat új évadában.

A KVT műsorán marad a díjnyertes Médeia, a Kedves én!, a nagysikerű Lenni vagy nem!, a Terike & Irén, a Pofon, a Kiállok érted és a szintén díjnyertes Függésben. A társulat Miért lett R. úr ámokfutó? című előadása, ami Fengler és Fassbinder forgatókönyvén alapul pedig egy különleges vándorprojekt keretében több budapesti színházban lesz látható.

A KVTársulatra jellemző női látásmód, kortárs szövegek, aktuális társadalmi témák feldolgozása jelen lesz a 2021/22 évadukban is. Első bemutatójuk, a Kiállok magamért a Láthatáron Csoporttal koprodukcióban valósul meg Czukor Balázs rendezésében. A premier október 15-én lesz a KuglerArt Szalonban. Az előadás gyermekotthonban nevelkedett felnőttekkel készült mélyinterjúk alapján jött létre, akiknek az élete pozitív példát mutat, és inspirációt jelenthet az otthonos fiataloknak. Az előadást a Kiállok érted projekthez hasonlóan gyermekotthonokban fogják játszani országszerte, de emellett Budapesten is látható lesz.

Az új bemutató mellett prevenciós és társadalomérzékenyítő ifjúsági programjukat is folytatják ősszel. A szakmai program innovációja, egy külön rendőröknek készült érzékenyítő projekt, ami októberben valósul meg Budapesten. 

A díjnyertes Függésben és az eredeti II. világháborús kamasznaplókon alapuló Kedves én! című ifjúsági előadás a Felvidéken vendégszerepel az ősz folyamán.

Az évad második felében két bemutatóval is jelentkezik a KVT.

2022 februárjában egy Pulitzer-díjas nagyszerű fiatal amerikai írónőt ismertetnek meg a magyar közönséggel. Annie Baker Tükörképjáték című színdarabját Magyarországon elsőként mutatják be, Dohy Balázs rendezésében, a dramaturg Komán Attila, mindketten végzős SZFE-hallgatók.

A Tükörképjáték a szerző egyik korai darabja, ami egy drámacsoport belső dinamikájának alakulását követi végig. Baker rendkívül érzékeny módon ábrázolja a szorongó karakterek ki nem mondott tragédiáit, miközben olyan kérdéseket feszeget, mint hogy alkalmas-e a színház traumafeldolgozásra, az élet jobbá tételére vagy egyáltalán bármire. Mi a színház szerepe ma?

2022 májusában a k2 társulattal koprodukcióban egy izgalmas együttműködés ősbemutatója lesz a TrafóKlubban, amit Fábián Péter rendez. Nők ünnepe munkacímű előadás fókuszában a nők politikai szerepvállalásának kérdésköre áll. A projekt három arisztophanészi remekmű, a Lysistraté, a Nőuralom és a Nők ünnepe című komédiák alaphelyzetét alapul véve keresi a választ arra a kérdésre, vajon milyen hatással volna közéletünkre, ha egy nap a nők átvennék a hatalmat.

A társulat 2021/22-es évadában a bemutatók és a repertoár előadások mellett is kiemelt szerep jut az akadálymentesítésnek, és online platformon is elérhetők lesznek bizonyos előadásaik.

További infók itt.

Forrás és fotó: KVTársulat