A ferrotípia (fémalapú gyorsfénykép) feltehetően 1879-ben vagy 1880-ban készült az új-mexikói Fort Sumnerben, az eredetileg William Bonney néven született fegyveres rabló ekkor húszéves volt. Gyűrött kalapban, többrétegű öltözékben, vastag pulóverben ábrázolja a férfit. Jobb oldalon kezével lazán egy Winchester karabélyra támaszkodik, a bal oldalán pisztolytáskában egy Colt revolver. Állkapcsa a képen aszimmetrikusnak tűnik, valószínűleg egy hirtelen mozdulat vagy a hosszú pózolás miatti grimasz következtében. A ferrotípiához fémlemezeket használtak fel, és tükörfordításban ábrázolta a felvétel tárgyát. Így terjedt el az a téves hiedelem, hogy Billy, a Kölyök balkezes volt.
A legenda ihlette az 1958-ban készült Balkezes pisztolyhős című filmet, amelyben Billy, a Kölyök szerepét Paul Newman játszotta.
Billy, a Kölyök a barátjának, Den Dedricknek ajándékozta a felvételt, amely az ő leszármazottai, az Upham család tulajdonába került. A képet Stephen és Art Upham bocsátotta árverése. Egyetlen alkalommal volt nyilvánosan kiállítva, az 1980-as években az új-mexikói Lincoln megye múzeumában.
Billy igazi vadnyugati coltvirtuóz volt, egy marhaháborúban lelőtt egy seriffet, majd miután elfogták, megszökött a börtönből, és üldözői közül két seriffhelyettessel is végzett. Végül a Kölyköt Pat Garrett seriff lőtte le 1881-ben, és Fort Sumnerben temették el.