A Dora Katsonopoulou vezette csapat eddig már több bronzkori, illetve római és görög időből származó értékes műtárgyat és építészeti elemet is feltárt a Peloponnészoszi-félsziget északi részén, a Korinthoszi-öbölben. Az 1988 óta tartó munkálatok legnagyobb eredménye az volt, amikor 2000-ben és 2001-ben Selinunte és a Kerünitész-folyó között sikerült lokalizáni az ókori Heliké városát.
A régészeti szelvények megnyitása után klasszikus építészeti elemeket tártak fel három méter mélyen, amelyeket egy földrengés pusztított el, majd egy alacsony vízállású lagúna hordaléka temetett be. Így hamarosan az is nyilvánvalóvá vált a kutatók számára, hogy a várost nem az öbölben, hanem az egyik belső lagúna alatt keresni.
A közelben egy feltűnően jó állapotban megőrződött, a korai helladikus korból (i.e. 2600-2300) származó part menti település nyomait is megtalálták. A település körülbelül egy kilométerre található a parttól, a maradványai mintegy 3-5 méterre vannak a felszíntől.
A rengeteg agyagedény mellett aranyak és ezüstékszerek is előkerültek, ami a város gazdagságára utal, míg a mikrofauna egyértelműen azt jelzi, hogy a várost egy ideig ellepte a víz. Az egyik falon jól láthatók a szeizmikus mozgásokra utaló jelek: a várost több földrengés is érte, mielőtt i.e. 373-372-ben végleg romba döntötte a nevezetes földmozgás.
A legenda szerint Helikét Ion, a iónok vezére alapította a mükénéi korban. Heliké hamarosan Achája tizenkét városának központja, majd Poszedión, a tengerek és a földrengések istenének szentélye lett. A település több római és görög történetírót is megihletett, de felkereste Sztrabón, Pauszaniasz, Diodórosz, Aelianus és Ovidius is.