A fénypolarizációtól a boszorkánykenőcsig

Egyéb

A rendezvény továbbra is ingyenes programokkal, érdekes, kipróbálható látnivalókkal és máskor nem látogatható helyszínekkel várja a nagyközönséget. A látogatók szeptember negyedik péntekén közvetlenül találkozhatnak a kutatókkal, kipróbálhatják eszközeiket, megnézhetik találmányaikat, megismerhetik munkájukat különféle tudományos és egyben szórakoztató programokon. A fesztivál célja, hogy megváltoztassa a kutatókról kialakult általános képet, és bemutassa a kutató érdekes, izgalmas életét ? ezáltal minél több fiatalt győzzön meg arról, hogy érdemes a kutatói életpályát választani.
 
A minőségi ismeretterjesztésre és szórakozásra idén is garancia a Kutatók Éjszakája ? mondja Kurucz Katalin projektvezető. Az izgalmas programok a tudományos módszereket és eredményeket az előképzettséggel nem rendelkezők számára is érthető és élvezhető formában, interaktív módon mutatják be ? teszi hozzá.  
 
A Kutatók Éjszakája idén is kínál újdonságokat. Az ELTE-n például megismerhetjük az állatok égbolt-polarizáción alapuló tájékozódását, az Elméleti Biológiai Játszóház pedig a kórokozók világában tapasztalható versenyek alapelveire mutat rá játékosan. Kecskeméten mikroszkopikus lények válnak láthatóvá, Győrben pedig a növények misztikus világával ismerkedhetünk, boszorkánykenőcs készítése közben. A budapesti Planetárium is megnyitja kapuit, és legnépszerűbb előadásaival várja a látogatókat.
 
Az új elemek mellett nem hiányozhatnak a legkedveltebb programok sem, így az élő test virtuális felszeletelése a Semmelweis Egyetemen, a robotfoci a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, a világító állatok a Pécsi Tudományegyetemen vagy a vezető nélküli légijárművekkel való ismerkedés a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyik programján.
 
Idén a Kutatók Éjszakája programjaira több mint ötvenezer látogatót várnak a szervezők az országban.